
Amerikaanse oud-senator Joe Lieberman (82) overleden
NEW YORK (ANP) - De voormalige Amerikaanse senator en vicepresidentskandidaat Joe Lieberman is overleden. Volgens zijn familie werden complicaties na een val hem fataal. Hij werd 82 jaar oud.
Lieberman werd in 1989 senator, en zou dat blijven tot 2013. Hij beschouwde zichzelf als een Democraat, al kreeg hij formeel niet altijd de steun van die partij. In 2006 lukte het hem niet om de voorverkiezingen te winnen en nam hij met zijn eigen partij deel. Hij werd alsnog verkozen, waarna hij zich aansloot bij de Democratische 'caucus', min of meer vergelijkbaar met een fractie in Nederland.
In 2000 was Lieberman kandidaat voor het vicepresidentschap van de Verenigde Staten. Presidentskandidaat Al Gore verloor de verkiezingen uiteindelijk van George W. Bush. Vier jaar later stelde Lieberman zich kandidaat voor het presidentschap, maar hij strandde tijdens de voorverkiezingen.
Meer uit Buitenland
VANCOUVER (ANP) - In de Canadese stad Vancouver zijn zeker negen mensen overleden nadat een auto op hen was ingereden, meldt de politie. Het incident vond zaterdag plaats tegen het einde van een straatfestival. De politie denkt niet dat er sprake was van terrorisme.
37 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische militaire commandant heeft tegen president Vladimir Poetin gezegd dat de "verspreide overblijfselen" van het Oekraïense leger in de regio Koersk binnenkort vernietigd worden, bericht staatspersbureau RIVA. Rusland zei zaterdag dat het Koersk op Oekraïne had heroverd.
1 uur geledenROME (ANP/BELGA) - Het graf van paus Franciscus is voor het eerst bezocht door het publiek. Hij ligt sinds zaterdag begraven in de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het dodental na een ontploffing in de haven van het Zuid-Iraanse Shahid Rajaee is opgelopen. Staatsmedia berichten over minstens 25 sterfgevallen en meer dan achthonderd gewonden.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentijnen hebben zaterdag massaal afscheid genomen van paus Franciscus tijdens een openluchtmis voor de kathedraal in Buenos Aires. Het Plaza de Mayo was gevuld met jonge mensen en gezinnen die de in de Argentijnse hoofdstad geboren paus de laatste eer kwamen bewijzen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat voortaan alle Amerikaanse schepen gratis door het Panama- en het Suezkanaal mogen varen. "Die kanalen zouden niet bestaan zonder de Verenigde Staten", schrijft Trump op Truth Social.
13 uur geledenSHAHID RAJAEE (ANP/AFP) - De brand in de Iraanse haven Shahid Rajaee na de enorme explosie van zaterdag is heviger geworden, bericht de staatstelevisie. Volgens de autoriteiten zijn zeker acht mensen omgekomen en 750 mensen gewond geraakt bij de ramp.
15 uur geleden