Amerikaanse oud-agent vrijgesproken in zaak rondom Breonna Taylor
LOUISVILLE (ANP/RTR) - Een Amerikaanse oud-agent is vrijgesproken in de enige rechtszaak rondom Breonna Taylor (26). De zwarte vrouw werd bijna twee jaar geleden in Louisville doodgeschoten tijdens een drugsinval. De agent werd niet vervolgd voor haar dood, maar het in gevaar brengen van haar buren.
Het overlijden van Taylor, George Floyd en andere zwarte Amerikanen door politiegeweld leidde in 2020 wereldwijd tot Black Lives Matter-protesten tegen racisme. In de zaak rondom Taylor stond de 45-jarige Brett Hankison, een witte man, terecht omdat zijn kogels een andere woning in het appartementencomplex raakte.
Taylor lag ongewapend in bed toen agenten haar woning 's nachts zonder waarschuwing binnendrongen. De politie was op zoek naar haar ex-vriend. Haar nieuwe vriend loste een schot omdat hij dacht dat er werd ingebroken. Een agent raakte daarbij gewond. De politie schoot vervolgens terug. Hankison loste tien schoten omdat hij dacht dat zijn collega's zwaar onder vuur lagen. De agenten werden later ontslagen.
Nabestaanden van Taylor hadden een civiele rechtszaak aangespannen tegen de stad Louisville. Deze werd geschikt en de familie kreeg een schadevergoeding van 12 miljoen dollar (omgerekend 10,9 miljoen euro). Ook werden er politiehervormingen beloofd, waaronder strengere regels voor huiszoekingsbevelen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
9 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Indonesische vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) die zondagavond om het leven kwam in het zuiden van het land, werd gedood door Israëlisch vuur. Dat meldt een VN-veiligheidsbron aan persbureau AFP.
3 uur geleden