
Amerikaanse opperrechters verwerpen klacht tegen zege Biden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse opperrechters hebben een klacht van partijgenoten van de Republikeinse president Trump tegen een uitslag van de verkiezingen verworpen. Republikeinse politici wilden de verkiezingsoverwinning van Trumps rivaal Biden in de staat Pennsylvania ongeldig laten verklaren.
Het Hooggerechtshof in Washington weigerde dat. Het is de zoveelste tegenslag voor het kamp-Trump, dat met allerlei rechtszaken probeert te voorkomen dat Biden op 20 januari tot president wordt beëdigd.
Volgens de klagers hadden ongeveer 2,5 miljoen briefstemmen niet meegeteld mogen worden. Die zouden illegaal zijn volgens de wetten van Pennsylvania, meenden zij. De meeste briefstemmen gingen naar alle waarschijnlijkheid naar de Democraat Biden, omdat vooral Democratische kiezers op deze manier zouden hebben gestemd.
De nederlaag van Trump in Pennsylvania is extra bitter, omdat hij daar vier jaar geleden won. Volgens de president is hem zijn herverkiezing ontstolen door massale fraude.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/AFP) - Een hoge Amerikaanse functionaris beschreef zondag gesprekken met Iran over zijn nucleaire programma als "positief" en zei dat er binnenkort een nieuwe ronde plaatsvindt. De gesprekken in Oman, geleid door de Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff, duurden meer dan drie uur.
11 minuten geledenANTALYA (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Turkije voor een overleg met ministers van NAVO-bondgenoten. Hij zal van 14 tot 16 mei in Turkije zijn, dezelfde periode die de Russische president Vladimir Poetin heeft genoemd als startpunt voor eventuele vredesbesprekingen tussen Rusland en Oekraïne. Die gesprekken zouden ook moeten plaatsvinden in Turkije.
49 minuten geledenBASEL (ANP) - Anti-Israëlactivisten hebben zich verzameld bij de openingsceremonie van het Eurovisie Songfestival in Basel. De demonstranten met Palestijnse vlaggen roepen in koor "shame on you" ("schaam je"), "free Palestine" en joelen "boe".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël steunt een Amerikaans plan om de levering van humanitaire hulp aan de Gazastrook te hervatten, zegt minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De Amerikaanse ambassadeur Mike Huckabee kondigde vrijdag aan dat er een nieuw 'mechanisme' zou worden opgezet voor de hulpverlening.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - Turkije is bereid vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne te faciliteren. De aankondiging komt nadat de Russische president Vladimir Poetin direct overleg in Istanbul had voorgesteld.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De nieuwe paus Leo XIV is voor het eerst voorgegaan in het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein. Vanaf het balkon sprak hij over het lijden in Oekraïne en de Gazastrook en riep hij wereldleiders op zich hard te maken voor een einde aan oorlogen.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".
6 uur geleden