Amerikaanse opperrechters verwerpen klacht tegen zege Biden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse opperrechters hebben een klacht van partijgenoten van de Republikeinse president Trump tegen een uitslag van de verkiezingen verworpen. Republikeinse politici wilden de verkiezingsoverwinning van Trumps rivaal Biden in de staat Pennsylvania ongeldig laten verklaren.
Het Hooggerechtshof in Washington weigerde dat. Het is de zoveelste tegenslag voor het kamp-Trump, dat met allerlei rechtszaken probeert te voorkomen dat Biden op 20 januari tot president wordt beëdigd.
Volgens de klagers hadden ongeveer 2,5 miljoen briefstemmen niet meegeteld mogen worden. Die zouden illegaal zijn volgens de wetten van Pennsylvania, meenden zij. De meeste briefstemmen gingen naar alle waarschijnlijkheid naar de Democraat Biden, omdat vooral Democratische kiezers op deze manier zouden hebben gestemd.
De nederlaag van Trump in Pennsylvania is extra bitter, omdat hij daar vier jaar geleden won. Volgens de president is hem zijn herverkiezing ontstolen door massale fraude.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
5 uur geleden