
Amerikaanse opperrechter Ginsburg weer in ziekenhuis
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse opperrechter Ruth Bader Ginsburg (87) heeft weer een medische ingreep ondergaan. De hoogbejaarde juriste werd geholpen aan haar galwegen en zal naar verwachting aan het eind van de week uit het ziekenhuis worden ontslagen.
De gezondheid van het oudste lid van het hooggerechtshof ligt in de VS onder een vergrootglas, omdat president Trump een conservatieve rechter kan benoemen, mocht Ginsburg haar werk niet meer kunnen doen. De opperrechters worden voor het leven benoemd.
Ginsburg liet twee weken geleden weten dat ze wordt behandeld voor kanker. Ze ondergaat chemotherapie nadat een eerdere behandeling niet hielp. Ginsburg, die in 1993 door de Democratische president Clinton werd benoemd, leed al eerder aan diverse soorten kanker en belandde twee jaar geleden ook met gebroken ribben in het ziekenhuis.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne zegt klaar te zijn voor nieuwe directe gesprekken met Rusland, maar wil dan wel eerst de voorwaarden voor een bestand zien die het Kremlin heeft opgesteld. Moskou stelde voor om maandag nieuwe besprekingen te houden in Istanbul.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - "Hordes hongerige mensen" hebben woensdagmiddag ingebroken bij een opslagpunt van het Wereldvoedselprogramma (WFP) in de Gazastrook, meldt de VN-organisatie. Daarbij zouden volgens de eerste berichten twee doden zijn gevallen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil maandag opnieuw met Oekraïne in gesprek over een mogelijk bestand. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, zei woensdag dat Rusland die datum voorstelt en dat de ontmoeting opnieuw in Istanbul zou kunnen plaatsvinden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan geen visa meer verlenen aan buitenlandse functionarissen die berichten van Amerikanen op sociale media zouden "censureren", kondigde minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio aan. Hij zegt de vrijheid van meningsuiting te willen beschermen en wil niet dat andere landen regels opleggen aan Amerikaanse techbedrijven en socialemediaplatforms.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Hamasleider Mohammed Sinwar is op 13 mei gedood bij een Israëlische luchtaanval, zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. De Israëlische regering ging daar al langer van uit, maar Netanyahu zegt er nu bevestiging van te hebben.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangedrongen op een uitnodiging voor de komende NAVO-top in Den Haag. Hij waarschuwde in Berlijn dat het uitsluiten van zijn land een overwinning zou betekenen voor Rusland.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - De Georgische oud-premier en machtigste man van het land, Bidzina Ivanisjvili, heeft vorige week een ontmoeting met de Amerikaanse ambassadeur geweigerd. De gezant wilde een boodschap van de regering van president Donald Trump overbrengen over de te nemen stappen voor herstel van de relatie met de Verenigde Staten.
8 uur geleden