Amerikaanse opperrechter Ginsburg weer in ziekenhuis
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse opperrechter Ruth Bader Ginsburg (87) heeft weer een medische ingreep ondergaan. De hoogbejaarde juriste werd geholpen aan haar galwegen en zal naar verwachting aan het eind van de week uit het ziekenhuis worden ontslagen.
De gezondheid van het oudste lid van het hooggerechtshof ligt in de VS onder een vergrootglas, omdat president Trump een conservatieve rechter kan benoemen, mocht Ginsburg haar werk niet meer kunnen doen. De opperrechters worden voor het leven benoemd.
Ginsburg liet twee weken geleden weten dat ze wordt behandeld voor kanker. Ze ondergaat chemotherapie nadat een eerdere behandeling niet hielp. Ginsburg, die in 1993 door de Democratische president Clinton werd benoemd, leed al eerder aan diverse soorten kanker en belandde twee jaar geleden ook met gebroken ribben in het ziekenhuis.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
16 uur geleden