Amerikaanse opperrechter Ginsburg weer in ziekenhuis
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse opperrechter Ruth Bader Ginsburg (87) heeft weer een medische ingreep ondergaan. De hoogbejaarde juriste werd geholpen aan haar galwegen en zal naar verwachting aan het eind van de week uit het ziekenhuis worden ontslagen.
De gezondheid van het oudste lid van het hooggerechtshof ligt in de VS onder een vergrootglas, omdat president Trump een conservatieve rechter kan benoemen, mocht Ginsburg haar werk niet meer kunnen doen. De opperrechters worden voor het leven benoemd.
Ginsburg liet twee weken geleden weten dat ze wordt behandeld voor kanker. Ze ondergaat chemotherapie nadat een eerdere behandeling niet hielp. Ginsburg, die in 1993 door de Democratische president Clinton werd benoemd, leed al eerder aan diverse soorten kanker en belandde twee jaar geleden ook met gebroken ribben in het ziekenhuis.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
58 minuten geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
59 minuten geledenRIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.
2 uur geleden