
Amerikaanse onderhandelaars onderweg naar Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt dat onderhandelaars nu onderweg zijn naar Rusland. Er is een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren van dertig dagen in Oekraïne. De regering in Kyiv is al akkoord gegaan.
Trump zegt te hopen dat Rusland instemt en dat de bal nu bij Rusland ligt. Het Kremlin zei woensdag in een eerste publieke reactie in afwachting te zijn van informatie van de Verenigde Staten.
Amerikaanse en Oekraïense delegaties bespraken het voorstel dinsdag in Saudi-Arabië. Zij maakten na het urenlange overleg bekend dat Oekraïne akkoord was. De VS meldden daarna snel in overleg te zullen gaan met Rusland. Er zijn geen details gedeeld over het team dat naar Rusland gaat. Het Witte Huis meldt dat Trumps gezant Steve Witkoff later deze week naar Moskou gaat voor overleg over een staakt-het-vuren. Witkoff was daar vorige maand ook al.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die niet bij het overleg in Saudi-Arabië was, zei dat de Oekraïense bereidheid om aan het staakt-het-vuren deel te nemen, aantoont dat zijn land vrede wil.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Er bestaat een kans op een deal over de resterende gijzelaars in Gaza tijdens het bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de regio volgende week. Dat zei een hooggeplaatste Israëlische functionaris maandag. Volgens de functionaris is de deal noodzakelijk om de nieuwe Israëlische operatie in het gebied te voorkomen.
36 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Alle 133 kardinalen die gaan stemmen in de komende pausverkiezing zijn aangekomen in Rome, meldt het Vaticaan maandag. De kardinalen komen vanaf woensdag bijeen in de Sixtijnse Kapel waar ze een opvolger voor de overleden paus Franciscus kiezen.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is bezorgd over het opgeschaalde offensief van Israël in Gaza. "Dat zal leiden tot nog meer slachtoffers en nog meer lijden voor de Palestijnse bevolking", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. De Commissie dringt er bij Israël op aan zich in te houden, voegde hij eraan toe.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - CDU/CSU en de SPD hebben in Duitsland maandag het regeerakkoord ondertekend, een dag voordat de nieuwe regering wordt beëdigd. De aankomende bondskanselier Friedrich Merz zei tijdens de ceremonie "alle vertrouwen" te hebben dat de partijen "zullen slagen ons land te regeren met kracht, planning en vertrouwen".
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas noemt het Israëlische plan voor de hervatting van de hulplevering aan de bevolking van Gaza "politieke chantage". Het Israëlische veiligheidskabinet stemde in de nacht van zondag op maandag in met het plan dat ervoor moet zorgen dat Hamas geen controle kan krijgen over de hulpleveranties.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan heeft maandag opnieuw een raket getest te midden van oplopende spanningen met India na een dodelijke terroristische aanslag in de betwiste regio Kasjmir.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Koperdieven hebben zondagavond een deel van het Spaanse hogesnelheidsnetwerk platgelegd. Duizenden mensen strandden op stations en sommigen moesten de nacht doorbrengen in de trein. De Spaanse minister van Transport Oscar Puente spreekt in een bericht op X van "ernstige sabotage".
3 uur geleden