Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse ministers in Tokio voor overleg

Amerikaanse ministers in Tokio voor overleg

TOKIO (ANP/AFP) - De Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken en van Defensie, Antony Blinken en Lloyd Austin, zijn in Tokio gearriveerd op hun eerste buitenlandse reis in die functies. Ze bezoeken eerst Japan en dan Zuid-Korea om de banden tussen de VS en de Oost-Aziatische landen aan te halen in een tijd van conflicten met China. De twee bewindslieden kwamen niet met hetzelfde vliegtuig.

Ze spreken dinsdag de Japanse premier Yoshihide Suga die komende maand een bezoek gaat brengen aan president Joe Biden in Washington. Woensdag gaan Blinken en Lloyd naar Zuid-Korea. Blinken gaat daarna naar Alaska waar hij in de grootste stad van die staat, Anchorage, Chinese topfunctionarissen zal ontvangen. Dat wordt het eerste persoonlijke contact op hoog niveau van de Amerikaanse buitenlandminister met Chinese functionarissen. Lloyd zet de reis voort naar India waar hij in het weekend wordt verwacht.

Biden wil de betrekkingen met "traditionele bondgenoten" in ere herstellen of repareren. De onconventionele buitenlandse politiek van zijn voorganger Donald Trump was erop gericht zo min mogelijk tijd en geld te besteden aan buitenlandse 'toestanden'. Trump deinsde er niet voor terug dit tegenover bondgenoten in Europa en Azië te beklemtonen.

Meer uit Buitenland

Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

36 minuten geleden
Russische oud-onderminister Defensie veroordeeld voor corruptie

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.

51 minuten geleden
Trump wint slag om belastingverlaging en hogere staatsschuld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.

1 uur geleden
Rock Werchter neemt maatregelen voor verwachte hitte

WERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.

2 uur geleden
Trump zinspeelt op deportatie Tesla-baas Musk

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.

3 uur geleden
Recordaantal migranten steekt Kanaal over in eerste helft 2025

LONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.

3 uur geleden
Hulporganisaties eisen einde aan Israëlisch hulpsysteem in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden". Volgens Save the Children is Gaza "de dodelijkste plek op aarde voor een kind".

3 uur geleden