Amerikaanse ministers in Tokio voor overleg
TOKIO (ANP/AFP) - De Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken en van Defensie, Antony Blinken en Lloyd Austin, zijn in Tokio gearriveerd op hun eerste buitenlandse reis in die functies. Ze bezoeken eerst Japan en dan Zuid-Korea om de banden tussen de VS en de Oost-Aziatische landen aan te halen in een tijd van conflicten met China. De twee bewindslieden kwamen niet met hetzelfde vliegtuig.
Ze spreken dinsdag de Japanse premier Yoshihide Suga die komende maand een bezoek gaat brengen aan president Joe Biden in Washington. Woensdag gaan Blinken en Lloyd naar Zuid-Korea. Blinken gaat daarna naar Alaska waar hij in de grootste stad van die staat, Anchorage, Chinese topfunctionarissen zal ontvangen. Dat wordt het eerste persoonlijke contact op hoog niveau van de Amerikaanse buitenlandminister met Chinese functionarissen. Lloyd zet de reis voort naar India waar hij in het weekend wordt verwacht.
Biden wil de betrekkingen met "traditionele bondgenoten" in ere herstellen of repareren. De onconventionele buitenlandse politiek van zijn voorganger Donald Trump was erop gericht zo min mogelijk tijd en geld te besteden aan buitenlandse 'toestanden'. Trump deinsde er niet voor terug dit tegenover bondgenoten in Europa en Azië te beklemtonen.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Sinds donderdagmiddag regent het zo hard in de Thaise hoofdstad Bangkok dat de autoriteiten een officiële overstromingsramp hebben uitgeroepen. De rampenstatus geldt voor alle vijftig districten van Bangkok, waar onophoudelijke regen hevige overstromingen veroorzaakt.
7 minuten geledenMONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.
5 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.
10 uur geleden