Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse ministers in Tokio voor overleg

Amerikaanse ministers in Tokio voor overleg

TOKIO (ANP/AFP) - De Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken en van Defensie, Antony Blinken en Lloyd Austin, zijn in Tokio gearriveerd op hun eerste buitenlandse reis in die functies. Ze bezoeken eerst Japan en dan Zuid-Korea om de banden tussen de VS en de Oost-Aziatische landen aan te halen in een tijd van conflicten met China. De twee bewindslieden kwamen niet met hetzelfde vliegtuig.

Ze spreken dinsdag de Japanse premier Yoshihide Suga die komende maand een bezoek gaat brengen aan president Joe Biden in Washington. Woensdag gaan Blinken en Lloyd naar Zuid-Korea. Blinken gaat daarna naar Alaska waar hij in de grootste stad van die staat, Anchorage, Chinese topfunctionarissen zal ontvangen. Dat wordt het eerste persoonlijke contact op hoog niveau van de Amerikaanse buitenlandminister met Chinese functionarissen. Lloyd zet de reis voort naar India waar hij in het weekend wordt verwacht.

Biden wil de betrekkingen met "traditionele bondgenoten" in ere herstellen of repareren. De onconventionele buitenlandse politiek van zijn voorganger Donald Trump was erop gericht zo min mogelijk tijd en geld te besteden aan buitenlandse 'toestanden'. Trump deinsde er niet voor terug dit tegenover bondgenoten in Europa en Azië te beklemtonen.

Meer uit Buitenland

Poetin belt Netanyahu over Iran en Midden-Oosten

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met de premier van Israël Benjamin Netanyahu gesproken over onder meer het Iraanse nucleaire programma, de toestand in de Gazastrook en over Syrië. Het Kremlin heeft het telefonische gesprek naar buiten gebracht.

2 uur geleden
Duizenden lopen Global Climate March in COP-gaststad Belém

BELÉM (ANP/DPA/AFP) - In Belém zijn duizenden demonstranten de straat opgegaan om hun zorgen te uiten over klimaatverandering. De Braziliaanse stad is dit jaar gastheer van de COP30, de jaarlijkse klimaattop van de Verenigde Naties. Om die reden zijn duizenden mensen op dit moment in Belém, waar de COP30 de tweede week ingaat. Zo'n tweehonderd landen zijn aanwezig om te bespreken hoe klimaatverandering wereldwijd het best kan worden aangepakt.

8 uur geleden
Dode door mogelijke tornado in vakantieoord Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de ook bij Nederlanders geliefde kustplaats Albufeira in de Portugese Algarve is minstens een dode gevallen en zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt door uiterst slecht weer met rukwinden. De dode is een 85-jarige Britse, meldt de Portugese nieuwssite Publico.

8 uur geleden
Congo en rebellengroep M23 sluiten principeakkoord voor vrede

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.

10 uur geleden
Vaticaan geeft historische objecten terug aan inheemse Canadezen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.

10 uur geleden
Doden bij Colombiaans bombardement op guerrilla's

BOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.

12 uur geleden
Thailand arresteert smokkelaars met 81 makaken in voertuig

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.

13 uur geleden