Amerikaanse minister van Financiën bezorgd over 'stablecoins'
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De zorgen over een nieuw soort cryptomunt, stablecoins, zijn toegenomen bij het Amerikaanse ministerie van Financiën. Minister Janet Yellen brengt aanstaande maandag meerdere toezichthouders van financiële markten en het bankwezen bij elkaar voor overleg over een vorm van toezicht op de digitale munten.
Stablecoins, waarvan Tether de bekendste is, worden net als andere cryptomunten verhandeld via blockchain. Dat is een soort collectief digitaal logboek waarin alle deelnemers samen alle transacties bijhouden. Maar in tegenstelling tot bijvoorbeeld de bitcoin is de waarde van deze stablecoins gekoppeld aan traditionelere munten, zoals de Amerikaanse dollar, of andere bezittingen zoals goud. In principe zou iedere stablecoin één op één inwisselbaar moeten zijn voor het geld dat het vertegenwoordigt, maar toezichthouders vrezen dat aanbieders van de cryptomunten dat geld niet altijd achter de hand hebben. Dit zou investeerders in stablecoins grote verliezen kunnen opleveren waar ze niet tegen beschermd zijn.
Onder anderen kopstukken van centralebankenkoepel Federal Reserve, beurswaakhond SEC en twee toezichthouders voor banken doen mee aan het overleg maandag. "Dit stelt ons in staat de mogelijke voordelen van stablecoins te onderzoeken maar ook de risico's te beperken voor gebruikers, markten of het financiële systeem", schreef Yellen in een verklaring. "Gezien de snelle groei van digitale activa, is het belangrijk dat de organisaties samenwerken om deze sector te reguleren." De werkgroep zal de risico's in kaart brengen en adviezen opstellen om die te beperken, zo meldt het ministerie.
Amerikaanse Congresleden, de Fed (centrale banken) en de regering hebben eerder al hun zorgen geuit over de toenemende populariteit van de nieuwe soort cryptomunt. Door de snelle groei wordt het equivalent van naar schatting 100 miljard dollar aan stablecoins verhandeld, zonder dat daar een bank bij aan te pas komt. Maar toezichthouders kunnen moeilijk controleren of er geen verboden of risicovolle transacties plaatsvinden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
17 uur geleden