
Amerikaanse minister Rubio boycot G20
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gaat niet naar de G20-top in Zuid-Afrika. Op X liet Rubio woensdag weten dat hij de bijeenkomst boycot. "Zuid-Afrika doet erg slechte dingen. Het onteigenen van privé-eigendommen. De G20 gebruiken om solidariteit, gelijkheid en duurzaamheid te bevorderen", schreef hij op het platform. "Met andere woorden: DEI en klimaatverandering."
DEI, oftewel diversiteit, gelijkheid en inclusie, ligt voortdurend onder vuur van president Donald Trump sinds hij vorige maand in het Witte Huis terugkeerde. "Het is mijn taak om nationale belangen van Amerika te bevorderen, en niet belastinggeld te verspillen of antiamerikanisme te vertroetelen", besloot Rubio zijn post op X.
Zuid-Afrika is gastheer van een bijeenkomst van ministers van Buitenlandse Zaken in Johannesburg. De afwezigheid van de Verenigde Staten, de grootste economie ter wereld, betekent een grote klap voor de G20, die de grootste economieën ter wereld vertegenwoordigt.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP) - Het dodental door de overstromingen in Texas is gestegen tot 104, maakten de autoriteiten maandagavond bekend, aldus The New York Times. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 84 mensen om, onder wie 28 kinderen. Er zijn nog 11 vermisten na de ramp in Camp Mystic, een christelijk zomerkamp voor meisjes.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump voorgedragen voor de Nobelprijs voor de Vrede. Tijdens een diner overhandigde Netanyahu Trump een brief met de nominatie, zo is te zien op beelden die onder meer door Fox News zijn verspreid.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/DPA) - Het aantal doden door zware overstromingen in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot 91, meldt het Witte Huis. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 75 mensen om, onder wie tientallen kinderen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Israël en Iran heeft 1060 mensenlevens geëist in Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. In een eerdere telling was nog sprake van minstens 935 doden.
7 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandag fel uitgehaald naar de radicaal-rechtse partijen in het Europees Parlement. Dat deed zij in een debat over de motie van wantrouwen die tegen haar is ingediend door enkele tientallen Europarlementariërs van deze partijen. Ze beschuldigde hen van polarisatie en ondermijning van de democratie.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn verspreid door het land zeker tien doden en 29 gewonden gevallen bij grootschalige betogingen, meldt de Keniaanse Nationale Commissie voor de Rechten van de Mens (KNCHR) op X. De protesten werden precies 35 jaar na grote betogingen voor democratie gehouden.
10 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering probeert met hoog spel verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te smoren. Zij wil de bevolking voorleggen of Slovenië al dan niet in de NAVO moet blijven.
12 uur geleden