Amerikaanse minister Pompeo bezoekt Suriname
PARAMARIBO (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo brengt donderdag een bezoek aan Suriname. Dat heeft Albert Ramdin, minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking in Suriname, zondag bevestigd aan het ANP. Het is de eerste keer dat een Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Suriname bezoekt.
Het bezoek van Pompeo aan Suriname is onderdeel van een meerdaagse trip. Hij zal ook buurland Guyana aandoen. Dat Amerika Suriname op het netvlies heeft, bleek ook afgelopen juni al. Tijdens een persconferentie zei Pompeo toen "transparante en geloofwaardige" verkiezingen in Suriname te verwachten.
Ramdin ziet het toegezegde bezoek van zijn collega als een teken van het vertrouwen van de Amerikaanse regering in de nieuwe regering van president Chan Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk. Het bezoek zal bijdragen aan versterking van de relatie tussen beide landen, zo verwacht Ramdin.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
43 minuten geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
4 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
6 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
7 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
11 uur geleden