Amerikaanse minister Pompeo bezoekt Suriname
PARAMARIBO (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo brengt donderdag een bezoek aan Suriname. Dat heeft Albert Ramdin, minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking in Suriname, zondag bevestigd aan het ANP. Het is de eerste keer dat een Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Suriname bezoekt.
Het bezoek van Pompeo aan Suriname is onderdeel van een meerdaagse trip. Hij zal ook buurland Guyana aandoen. Dat Amerika Suriname op het netvlies heeft, bleek ook afgelopen juni al. Tijdens een persconferentie zei Pompeo toen "transparante en geloofwaardige" verkiezingen in Suriname te verwachten.
Ramdin ziet het toegezegde bezoek van zijn collega als een teken van het vertrouwen van de Amerikaanse regering in de nieuwe regering van president Chan Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk. Het bezoek zal bijdragen aan versterking van de relatie tussen beide landen, zo verwacht Ramdin.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
56 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
58 minuten geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
6 uur geleden