Amerikaanse minister Pompeo bezoekt Suriname
PARAMARIBO (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo brengt donderdag een bezoek aan Suriname. Dat heeft Albert Ramdin, minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking in Suriname, zondag bevestigd aan het ANP. Het is de eerste keer dat een Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Suriname bezoekt.
Het bezoek van Pompeo aan Suriname is onderdeel van een meerdaagse trip. Hij zal ook buurland Guyana aandoen. Dat Amerika Suriname op het netvlies heeft, bleek ook afgelopen juni al. Tijdens een persconferentie zei Pompeo toen "transparante en geloofwaardige" verkiezingen in Suriname te verwachten.
Ramdin ziet het toegezegde bezoek van zijn collega als een teken van het vertrouwen van de Amerikaanse regering in de nieuwe regering van president Chan Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk. Het bezoek zal bijdragen aan versterking van de relatie tussen beide landen, zo verwacht Ramdin.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
13 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.
1 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Deense regeringsfunctionarissen hebben besloten niet aanwezig te zijn in Davos deze week, te midden van een escalerend conflict over Groenland. Dat bevestigt het World Economic Forum.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
4 uur geleden