Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse minister Pompeo bezoekt Suriname

Amerikaanse minister Pompeo bezoekt Suriname

PARAMARIBO (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo brengt donderdag een bezoek aan Suriname. Dat heeft Albert Ramdin, minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking in Suriname, zondag bevestigd aan het ANP. Het is de eerste keer dat een Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Suriname bezoekt.

Het bezoek van Pompeo aan Suriname is onderdeel van een meerdaagse trip. Hij zal ook buurland Guyana aandoen. Dat Amerika Suriname op het netvlies heeft, bleek ook afgelopen juni al. Tijdens een persconferentie zei Pompeo toen "transparante en geloofwaardige" verkiezingen in Suriname te verwachten.

Ramdin ziet het toegezegde bezoek van zijn collega als een teken van het vertrouwen van de Amerikaanse regering in de nieuwe regering van president Chan Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk. Het bezoek zal bijdragen aan versterking van de relatie tussen beide landen, zo verwacht Ramdin.

Meer uit Buitenland

VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

40 minuten geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

41 minuten geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

1 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

2 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

3 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

3 uur geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

5 uur geleden