Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse minister: Noord-Korea schoot per ongeluk

Amerikaanse minister: Noord-Korea schoot per ongeluk

WASHINGTON/SEOUL (ANP/AFP) - Het communistische Noord-Korea heeft per ongeluk een paar schoten gelost richting Zuid-Korea. Dat is de inschatting van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Mike Pompeo.

Het voorval vond plaats bij de zogenoemde gedemilitariseerde zone, het zwaarbewaakte grensgebied dat de twee vijanden op het Koreaanse schiereiland van elkaar scheidt sinds de Korea-oorlog (1950-1953). Er kwamen een paar schoten uit het noorden, aldus Pompeo. Hij denkt dat het waarschijnlijk per ongeluk is gebeurd.

De Zuid-Koreanen schoten terug. Maar voor zover bekend heeft het geen levens gekost, benadrukte de bewindsman. Volgens de Zuid-Koreanen werden meerdere kogels afgevuurd op een bewakingspost.

Het incident komt in een periode van aanhoudende speculaties over de gezondheidstoestand van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un. Na meldingen in Aziatische media dat hij ernstig ziek en zelfs dood zou zijn, toonden Noord-Koreaanse staatsmedia beelden van Kim in actie op 1 mei.

Meer uit Buitenland

Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

6 minuten geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

26 minuten geleden
Kritiek op minister Hegseth om kosten oorlog VS met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.

1 uur geleden
Poetin stelt eendaagse wapenstilstand met Oekraïne voor op 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.

1 uur geleden
Voormalig FBI-directeur Comey meldt zich bij rechter in Virginia

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
EC-voorzitter Von der Leyen: zeer vruchtbaar gesprek met Magyar

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft woensdag "een zeer vruchtbaar gesprek" gehad met de beoogde Hongaarse premier Péter Magyar. Volgens Von der Leyen hebben de twee tijdens een informele ontmoeting in Brussel gesproken over de stappen die Hongarije moet zetten om alsnog aanspraak te maken op de door de Commissie bevroren miljarden voor Hongarije, schrijft ze op X.

2 uur geleden
Iranoorlog kostte VS tot nu toe 25 miljard dollar, zegt Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe 25 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat meldde de financieel controleur van het Amerikaanse ministerie van Defensie. De VS hebben sinds het uitbreken van de oorlog grote hoeveelheden munitie en raketten gebruikt voor aanvallen op Iran.

4 uur geleden