Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse minister Blinken belt met afgezette president Niger

Amerikaanse minister Blinken belt met afgezette president Niger

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, heeft telefonisch gesproken met de afgezette president van het West-Afrikaanse Niger, Mohamed Bazoum. Bazoum werd 26 juli afgezet door de chef van zijn presidentiële garde, Abdourahamane Tchiani, die de steun van het leger heeft. Bazoum wordt waarschijnlijk in het complex van het presidentieel paleis vastgehouden. Het is niet duidelijk gemaakt wanneer en onder welke omstandigheden de twee elkaar spraken.

Volgens het Amerikaanse buitenlandministerie sprak Blinken met Bazoum over een recent bezoek aan Niger van de Amerikaanse onderminister Victoria Nuland. Het buitenlandministerie zet zich maar eigen zeggen in "voor het herstel van de democratische en grondwettelijke orde" en ook voor de veiligheid van president Bazoum en diens familie.

De partij van Bazoum laat in een verklaring weten dat de president samen met zijn familie wordt vastgehouden onder "gruwelijke en onmenselijke" omstandigheden. De junta zou bijvoorbeeld de elektriciteit en de watervoorziening hebben afgesloten. Bazoum heeft al vijf dagen geen vers eten meer gehad en heeft geen toegang tot een dokter. De partij roept op tot nationaal verzet om de president en zijn familie te redden. Een voormalige minister heeft al een verzetsbeweging opgericht en is van plan Bazoum in zijn functie te herstellen.

Meer uit Buitenland

Pete Buttigieg: kinderen weggehaald na valse melding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.

5 uur geleden
Frans onderzoek naar Vinted na vermoedens van kinderhandel

NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.

7 uur geleden
Burkina Faso verbreekt diplomatieke banden met Frankrijk

OUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.

7 uur geleden
Verenigde Staten vallen Iran aan als vergeldingsactie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.

9 uur geleden
Israël en Libanon sluiten nieuw akkoord na overleg in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.

11 uur geleden
Dodental na aardbevingen Venezuela loopt verder op tot 920

CARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.

12 uur geleden
Duitsland meet met 41,3 graden zijn hoogste temperatuur ooit

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.

13 uur geleden