Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse minister Blinken belt met afgezette president Niger

Amerikaanse minister Blinken belt met afgezette president Niger

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, heeft telefonisch gesproken met de afgezette president van het West-Afrikaanse Niger, Mohamed Bazoum. Bazoum werd 26 juli afgezet door de chef van zijn presidentiële garde, Abdourahamane Tchiani, die de steun van het leger heeft. Bazoum wordt waarschijnlijk in het complex van het presidentieel paleis vastgehouden. Het is niet duidelijk gemaakt wanneer en onder welke omstandigheden de twee elkaar spraken.

Volgens het Amerikaanse buitenlandministerie sprak Blinken met Bazoum over een recent bezoek aan Niger van de Amerikaanse onderminister Victoria Nuland. Het buitenlandministerie zet zich maar eigen zeggen in "voor het herstel van de democratische en grondwettelijke orde" en ook voor de veiligheid van president Bazoum en diens familie.

De partij van Bazoum laat in een verklaring weten dat de president samen met zijn familie wordt vastgehouden onder "gruwelijke en onmenselijke" omstandigheden. De junta zou bijvoorbeeld de elektriciteit en de watervoorziening hebben afgesloten. Bazoum heeft al vijf dagen geen vers eten meer gehad en heeft geen toegang tot een dokter. De partij roept op tot nationaal verzet om de president en zijn familie te redden. Een voormalige minister heeft al een verzetsbeweging opgericht en is van plan Bazoum in zijn functie te herstellen.

Meer uit Buitenland

Extra politie tijdens jaarwisseling Sydney na aanslag Bondi Beach

SYDNEY (ANP/DPA) - Australië zet in Sydney met de jaarwisseling extra politie in, bijna drie weken na de aanslag op Bondi Beach. In de haven van Sydney wordt het nieuwe jaar ingeluid met een vuurwerkshow, een van de bekendste ter wereld, en wordt stilgestaan bij de slachtoffers van de aanslag.

22 minuten geleden
Turkije arresteert 357 IS-verdachten in nachtelijke operatie

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag 357 verdachten gearresteerd in een grootschalige operatie tegen Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken op X. In 21 provincies werden invallen gedaan, waaronder in Istanbul.

36 minuten geleden
Saudi-Arabië leidt aanval op wapens voor separatisten Jemen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Een door Saudi-Arabië geleide coalitie heeft een aanval uitgevoerd op de Jemenitische haven al-Mukalla, waar een grote lading wapens en gevechtsvoertuigen werd uitgeladen die bestemd was voor separatisten. De vracht zou afkomstig zijn geweest uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat land steunt de separatisten, die onlangs twee strategische gebieden hebben ingenomen.

1 uur geleden
China houdt tweede dag van grootschalige oefeningen bij Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.

4 uur geleden
Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

6 uur geleden
Zelensky: zonder steun van de VS kunnen we de oorlog niet winnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.

6 uur geleden
Schutters Bondi Beach handelden alleen, zegt politie

SYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.

6 uur geleden