Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse minister Blinken belt met afgezette president Niger

Amerikaanse minister Blinken belt met afgezette president Niger

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, heeft telefonisch gesproken met de afgezette president van het West-Afrikaanse Niger, Mohamed Bazoum. Bazoum werd 26 juli afgezet door de chef van zijn presidentiële garde, Abdourahamane Tchiani, die de steun van het leger heeft. Bazoum wordt waarschijnlijk in het complex van het presidentieel paleis vastgehouden. Het is niet duidelijk gemaakt wanneer en onder welke omstandigheden de twee elkaar spraken.

Volgens het Amerikaanse buitenlandministerie sprak Blinken met Bazoum over een recent bezoek aan Niger van de Amerikaanse onderminister Victoria Nuland. Het buitenlandministerie zet zich maar eigen zeggen in "voor het herstel van de democratische en grondwettelijke orde" en ook voor de veiligheid van president Bazoum en diens familie.

De partij van Bazoum laat in een verklaring weten dat de president samen met zijn familie wordt vastgehouden onder "gruwelijke en onmenselijke" omstandigheden. De junta zou bijvoorbeeld de elektriciteit en de watervoorziening hebben afgesloten. Bazoum heeft al vijf dagen geen vers eten meer gehad en heeft geen toegang tot een dokter. De partij roept op tot nationaal verzet om de president en zijn familie te redden. Een voormalige minister heeft al een verzetsbeweging opgericht en is van plan Bazoum in zijn functie te herstellen.

Meer uit Buitenland

Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

54 minuten geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

55 minuten geleden
Onderzoek naar Farage voor niet aangeven miljoenendonatie

LONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.

1 uur geleden
Trump voor staatsbezoek aangekomen in China

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.

2 uur geleden
Schoten gehoord bij senaat in de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

2 uur geleden
Koning Charles: regering wil gelijkheid en EU-samenwerking

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.

2 uur geleden
Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

4 uur geleden