Amerikaanse miljardair Adelson begraven in Jeruzalem
JERUZALEM (ANP/AFP) - De invloedrijke Amerikaanse miljardair Sheldon Adelson is vrijdag begraven in Jeruzalem. Zijn lichaam arriveerde donderdagavond in Israël, meldde de krant Israel HaYom eerder. Het blad publiceerde een foto van een grafkist waar de vlaggen van Israël en de Verenigde Staten overheen waren gelegd. Zijn laatste rustplaats is een begraafplaats op de Olijfberg.
Casinomagnaat Adelson overleed onlangs op 87-jarige leeftijd in de VS aan kanker. Hij had een geschat vermogen van 35 miljard dollar (29 miljard euro) en behoorde daarmee tot de rijkste mensen op aarde. De zakenman gebruikte zijn aanzienlijke vermogen om conservatieve politici te steunen in de VS. Daar profiteerde ook president Donald Trump van.
Adelson stond ook bekend als aanhanger van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die prees hem na zijn dood als een "voorvechter van het Joodse volk".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.
2 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Duizenden mensen in verschillende steden in Polen zijn de straat op gegaan voor abortusrechten. Het is zes jaar geleden dat de regering van de conservatief-nationalistische partij PiS abortus zo goed als verboden maakte in Polen. Enkel in uitzonderlijke gevallen, zoals na een verkrachting of incest, is het nog toegestaan om een abortus te ondergaan.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.
9 uur geleden