Amerikaanse miljardair Adelson begraven in Jeruzalem
JERUZALEM (ANP/AFP) - De invloedrijke Amerikaanse miljardair Sheldon Adelson is vrijdag begraven in Jeruzalem. Zijn lichaam arriveerde donderdagavond in Israël, meldde de krant Israel HaYom eerder. Het blad publiceerde een foto van een grafkist waar de vlaggen van Israël en de Verenigde Staten overheen waren gelegd. Zijn laatste rustplaats is een begraafplaats op de Olijfberg.
Casinomagnaat Adelson overleed onlangs op 87-jarige leeftijd in de VS aan kanker. Hij had een geschat vermogen van 35 miljard dollar (29 miljard euro) en behoorde daarmee tot de rijkste mensen op aarde. De zakenman gebruikte zijn aanzienlijke vermogen om conservatieve politici te steunen in de VS. Daar profiteerde ook president Donald Trump van.
Adelson stond ook bekend als aanhanger van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die prees hem na zijn dood als een "voorvechter van het Joodse volk".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - Het aantal tankers dat de Straat van Hormuz passeerde, daalde donderdag tot slechts één. Dat is het laagste niveau sinds 7 mei, zo blijkt uit scheepvaartgegevens. Slechts één tanker stak op 23 juli de Straat van Hormuz over, tegenover drie de dag ervoor, zo blijkt uit cijfers van analistenbureau Kpler.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - In het centrum van New York zijn twee mannen het slachtoffer geworden van steekincidenten. De politie onderzoekt of er sprake is van een haatmisdrijf, meldt NBC News. Hoewel de man niet bekend is bij de politie vanwege eerdere psychische problemen, wijzen de eerste bevindingen erop dat zijn mentale toestand mogelijk een rol heeft gespeeld, meldt de politie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen beginnen met het gebruik van bevroren Iraanse tegoeden om schepen en lading te vergoeden die zijn beschadigd door aanvallen in en rond de Perzische Golf. Dat heeft president Donald Trump bekendgemaakt op Truth Social.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft om de activering van het mechanisme voor civiele bescherming van de Europese Unie (EU) gevraagd en zal "snel" Europese blusvliegtuigen ontvangen om de bosbranden te bestrijden, zo kondigde Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag aan op X.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft donderdag laat een nationale noodtoestand afgekondigd in de regio Madrid en in de provincie Ávila, vlak bij de hoofdstad, naar aanleiding van verschillende uitslaande bosbranden. De maatregel, die door het ministerie van Binnenlandse Zaken werd aangekondigd, is bedoeld om de inzet van middelen voor de bestrijding van de branden te versnellen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De regio Madrid heeft de regering verzocht de nationale noodtoestand uit te roepen vanwege de ernstige bosbranden in drie autonome regio's. De president van de regio Isabel Díaz Ayuso heeft dit verzoek ingediend via X. Ze geeft daarbij aan dat er in Madrid "duizenden mensen zijn geëvacueerd" en dat de branden "niet meer te blussen zijn".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump gaat de uitlevering van influencer Andrew Tate en zijn broer Tristan aan Groot-Brittannië wegens zedendelicten niet tegenhouden, zo heeft het Witte Huis donderdag laten weten.
5 uur geleden