Amerikaanse miljardair Adelson begraven in Jeruzalem
JERUZALEM (ANP/AFP) - De invloedrijke Amerikaanse miljardair Sheldon Adelson is vrijdag begraven in Jeruzalem. Zijn lichaam arriveerde donderdagavond in Israël, meldde de krant Israel HaYom eerder. Het blad publiceerde een foto van een grafkist waar de vlaggen van Israël en de Verenigde Staten overheen waren gelegd. Zijn laatste rustplaats is een begraafplaats op de Olijfberg.
Casinomagnaat Adelson overleed onlangs op 87-jarige leeftijd in de VS aan kanker. Hij had een geschat vermogen van 35 miljard dollar (29 miljard euro) en behoorde daarmee tot de rijkste mensen op aarde. De zakenman gebruikte zijn aanzienlijke vermogen om conservatieve politici te steunen in de VS. Daar profiteerde ook president Donald Trump van.
Adelson stond ook bekend als aanhanger van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die prees hem na zijn dood als een "voorvechter van het Joodse volk".
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.
2 uur geledenVALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.
5 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het opschalen van de ebolabestrijding is nodig om de uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) tegen te gaan, volgens hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus. Het traceren van besmette personen en hun contacten blijft een uitdaging. Veel ebolaslachtoffers stonden niet bekend als contacten van besmette personen.
5 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de verwoestende overstromingen in Nepal en Tibet is gestegen naar 1225. Ze hebben in Nepal zeker 1204 mensen het leven gekost, aldus de Nepalese rampendienst. Volgens Chinese staatsmedia ligt het dodental in Tibet op 21.
5 uur geleden