Amerikaanse middenvelder Bassett van Feyenoord naar Fortuna
SITTARD (ANP) - De Amerikaanse middenvelder Cole Bassett verhuist van Feyenoord naar Fortuna Sittard. De 21-jarige international van Team USA gaat dit seizoen op huurbasis in Limburg voetballen. Bassett kwam in januari naar Feyenoord, dat hem voor anderhalf jaar huurde van de Amerikaanse club Colorado Rapids, met een optie tot koop. Hij moest het in Rotterdam echter doen met alleen wat invalbeurten.
Fortuna Sittard zat al een tijdje achter Bassett aan. Trainer Sjors Ultee wilde de Amerikaan graag binnenhalen als opvolger van Zian Flemming, die is overgestapt naar de Engelse club Millwall. Feyenoord, Colorado Rapids en Fortuna Sittard hebben nu met elkaar een akkoord bereikt.
"Ik ben blij om ook komend seizoen in de Eredivisie te spelen. Het is een prachtige kans om minuten te mogen maken in het geelgroen van Fortuna Sittard", aldus Bassett, die afgelopen seizoen als invaller zeven keer in actie kwam voor Feyenoord in de Eredivisie. Bij de start van de competitie, zondag tegen Vitesse, mocht de Amerikaan ook nog even invallen van trainer Arne Slot.
Fortuna Sittard begon het seizoen met een nipte nederlaag tegen landskampioen Ajax (2-3). De Limburgse club versterkte zich deze zomer met onder anderen Burak Yilmaz, Dogan Erdogan en Iñigo Córdoba.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
21 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
23 uur geleden