Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse media na debat: vooral Ramaswamy viel op

Amerikaanse media na debat: vooral Ramaswamy viel op

MILWAUKEE (ANP) - Amerikaanse media hebben het na het eerste debat tussen mogelijke Republikeinse presidentskandidaten vooral over Vivek Ramaswamy. De vermogende 38-jarige techondernemer maakt in de peilingen weinig indruk, maar zorgde op het podium voor een aantal opvallende momenten. Dat komt mede doordat favoriet Donald Trump ontbrak.

Ramaswamy was "de kandidaat die de geest van meneer Trump het meest belichaamt, zowel in vorm als inhoud", schrijft de New York Times. Hij toonde een "bereidheid om aan te vallen en klappen op te vangen van verschillende opponenten", aldus de krant. Fox News omschrijft Ramaswamy als "de belangrijkste bliksemafleider" in het debat." Tim Head, de leider van de conservatieve organisatie Faith and Freedom Coalition, had hem van tevoren al omschreven als "misschien wel de kandidaat om in de gaten te houden".

Oud-vicepresident Mike Pence was een van de kandidaten die Ramaswamy aanviel, onder meer op zijn leeftijd. "Dit is niet het moment voor een leerwerkplek", zei hij. De "ervaren politicus die bekendstaat om zijn bezadigde manier van doen, maakte in plaats daarvan de ommezwaai naar de rol van vechthond", stelt ABC News vast. The Washington Post omschrijft Pence' optreden als "opmerkelijk strijdbaar".

Ron DeSantis, die achter Trump tweede staat in de peilingen, maakte volgens Amerikaanse media weinig indruk. Zijn "meest consistente eigenschap was onvermogen", schrijft MSNBC. Fox News, dat geregeld positief over de gouverneur van Florida bericht, verzamelde echter de reacties van een reeks Republikeinen die DeSantis prijzen.

Meer uit Buitenland

Brand in Russische olietanks door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.

22 minuten geleden
Israël woest om westerse veroordeling kolonies Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.

1 uur geleden
In Duitsland steeds meer vraag naar vuurwerk, ondanks kritiek

BERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.

1 uur geleden
Turkije pakt 115 verdachte IS-leden op voor plannen aanslagen

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.

2 uur geleden
Russische bommenwerpers voerden vlucht uit boven Noorse Zee

MOSKOU (ANP/AFP) - Russische strategische bommenwerpers hebben een "geplande" vlucht uitgevoerd boven de Noorse Zee en de Barentszzee. Daarbij werden zij op delen van de route gevolgd door "gevechtsvliegtuigen van buitenlandse landen", meldt het Russische ministerie van Defensie donderdag.

3 uur geleden
Noodtoestand rond Los Angeles om storm die 'groot gevaar' brengt

LOS ANGELES (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van de Amerikaanse staat Californië heeft de noodtoestand uitgeroepen in Los Angeles en omliggende counties. De beslissing is het gevolg van een uitzonderlijk zware winterstorm die het zuiden van de staat teistert. Naar verwachting zal er in een paar dagen evenveel regen vallen als normaal in meerdere maanden.

6 uur geleden
Auto met Chanoeka-bord in brand gestoken in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.

7 uur geleden