Amerikaanse media na debat: vooral Ramaswamy viel op
MILWAUKEE (ANP) - Amerikaanse media hebben het na het eerste debat tussen mogelijke Republikeinse presidentskandidaten vooral over Vivek Ramaswamy. De vermogende 38-jarige techondernemer maakt in de peilingen weinig indruk, maar zorgde op het podium voor een aantal opvallende momenten. Dat komt mede doordat favoriet Donald Trump ontbrak.
Ramaswamy was "de kandidaat die de geest van meneer Trump het meest belichaamt, zowel in vorm als inhoud", schrijft de New York Times. Hij toonde een "bereidheid om aan te vallen en klappen op te vangen van verschillende opponenten", aldus de krant. Fox News omschrijft Ramaswamy als "de belangrijkste bliksemafleider" in het debat." Tim Head, de leider van de conservatieve organisatie Faith and Freedom Coalition, had hem van tevoren al omschreven als "misschien wel de kandidaat om in de gaten te houden".
Oud-vicepresident Mike Pence was een van de kandidaten die Ramaswamy aanviel, onder meer op zijn leeftijd. "Dit is niet het moment voor een leerwerkplek", zei hij. De "ervaren politicus die bekendstaat om zijn bezadigde manier van doen, maakte in plaats daarvan de ommezwaai naar de rol van vechthond", stelt ABC News vast. The Washington Post omschrijft Pence' optreden als "opmerkelijk strijdbaar".
Ron DeSantis, die achter Trump tweede staat in de peilingen, maakte volgens Amerikaanse media weinig indruk. Zijn "meest consistente eigenschap was onvermogen", schrijft MSNBC. Fox News, dat geregeld positief over de gouverneur van Florida bericht, verzamelde echter de reacties van een reeks Republikeinen die DeSantis prijzen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
8 uur geleden