Amerikaanse media na debat: vooral Ramaswamy viel op
MILWAUKEE (ANP) - Amerikaanse media hebben het na het eerste debat tussen mogelijke Republikeinse presidentskandidaten vooral over Vivek Ramaswamy. De vermogende 38-jarige techondernemer maakt in de peilingen weinig indruk, maar zorgde op het podium voor een aantal opvallende momenten. Dat komt mede doordat favoriet Donald Trump ontbrak.
Ramaswamy was "de kandidaat die de geest van meneer Trump het meest belichaamt, zowel in vorm als inhoud", schrijft de New York Times. Hij toonde een "bereidheid om aan te vallen en klappen op te vangen van verschillende opponenten", aldus de krant. Fox News omschrijft Ramaswamy als "de belangrijkste bliksemafleider" in het debat." Tim Head, de leider van de conservatieve organisatie Faith and Freedom Coalition, had hem van tevoren al omschreven als "misschien wel de kandidaat om in de gaten te houden".
Oud-vicepresident Mike Pence was een van de kandidaten die Ramaswamy aanviel, onder meer op zijn leeftijd. "Dit is niet het moment voor een leerwerkplek", zei hij. De "ervaren politicus die bekendstaat om zijn bezadigde manier van doen, maakte in plaats daarvan de ommezwaai naar de rol van vechthond", stelt ABC News vast. The Washington Post omschrijft Pence' optreden als "opmerkelijk strijdbaar".
Ron DeSantis, die achter Trump tweede staat in de peilingen, maakte volgens Amerikaanse media weinig indruk. Zijn "meest consistente eigenschap was onvermogen", schrijft MSNBC. Fox News, dat geregeld positief over de gouverneur van Florida bericht, verzamelde echter de reacties van een reeks Republikeinen die DeSantis prijzen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
1 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
3 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
6 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
10 uur geleden