Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse media na debat: vooral Ramaswamy viel op

Amerikaanse media na debat: vooral Ramaswamy viel op

MILWAUKEE (ANP) - Amerikaanse media hebben het na het eerste debat tussen mogelijke Republikeinse presidentskandidaten vooral over Vivek Ramaswamy. De vermogende 38-jarige techondernemer maakt in de peilingen weinig indruk, maar zorgde op het podium voor een aantal opvallende momenten. Dat komt mede doordat favoriet Donald Trump ontbrak.

Ramaswamy was "de kandidaat die de geest van meneer Trump het meest belichaamt, zowel in vorm als inhoud", schrijft de New York Times. Hij toonde een "bereidheid om aan te vallen en klappen op te vangen van verschillende opponenten", aldus de krant. Fox News omschrijft Ramaswamy als "de belangrijkste bliksemafleider" in het debat." Tim Head, de leider van de conservatieve organisatie Faith and Freedom Coalition, had hem van tevoren al omschreven als "misschien wel de kandidaat om in de gaten te houden".

Oud-vicepresident Mike Pence was een van de kandidaten die Ramaswamy aanviel, onder meer op zijn leeftijd. "Dit is niet het moment voor een leerwerkplek", zei hij. De "ervaren politicus die bekendstaat om zijn bezadigde manier van doen, maakte in plaats daarvan de ommezwaai naar de rol van vechthond", stelt ABC News vast. The Washington Post omschrijft Pence' optreden als "opmerkelijk strijdbaar".

Ron DeSantis, die achter Trump tweede staat in de peilingen, maakte volgens Amerikaanse media weinig indruk. Zijn "meest consistente eigenschap was onvermogen", schrijft MSNBC. Fox News, dat geregeld positief over de gouverneur van Florida bericht, verzamelde echter de reacties van een reeks Republikeinen die DeSantis prijzen.

Meer uit Buitenland

Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin."

14 minuten geleden
Activistenvloot wil opnieuw op Gaza varen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.

15 minuten geleden
Protest in Milaan tegen aanwezigheid ICE bij Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.

59 minuten geleden
Rusland eist dat ook VK en Frankrijk meedoen aan kernwapenoverleg

GENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.

1 uur geleden
Rusland claimt dat Oekraïne achter aanslag op generaal zat

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".

1 uur geleden
Frankrijk wil Groenlanders steunen door consulaat te openen

NUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan ​​door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
Rechtbank Polen beveelt arrestatie oud-minister wegens corruptie

WARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.

2 uur geleden