Amerikaanse media: burgemeester New York wil gouverneur worden
NEW YORK (ANP) - De vertrekkende burgemeester van de stad New York, Bill de Blasio, is begonnen met pogingen gouverneur van de gelijknamige staat te worden. Volgend jaar wordt de gouverneur gekozen en de Democraat heeft al stukken ingediend bij de Kiesraad van de staat om kandidaat te worden, meldden verscheidene Amerikaanse media.
De Blasio is al twee keer verkozen tot burgervader en mag wettelijk niet aan een derde termijn beginnen. De gemeente New York kiest dinsdag een nieuwe burgemeester.
De Blasio heeft officieel nog niks gezegd over zijn kandidatuur voor het gouverneurschap, maar media en medewerkers menen dat hij een poging doet. Hij zou niet de enige Democraat zijn in de race om het gouverneurschap van de staat die bijna 3,5 keer groter is dan Nederland en circa twintig miljoen inwoners telt. De justitieminister van de deelstaat, Letitia James, wil dat bijvoorbeeld ook, net als onder anderen Kathy Hochul die de post sinds augustus ad interim bekleedt.
Hochul werd in augustus tijdelijk gouverneur van de staat omdat de Democraat Andrew Cuomo na ruim tien jaar werd gedwongen af te treden door een schandaal rond seksuele intimidatie.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
25 minuten geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
5 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
5 uur geleden