Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse marine zoekt apparatuur uit neergehaalde ballon

Amerikaanse marine zoekt apparatuur uit neergehaalde ballon

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marine is zondag een operatie gestart om de Chinese ballon die tot zaterdag over de Verenigde Staten zweefde te bergen. De Amerikanen haalden die 'spionageballon' zaterdag voor de kust van de staat South Carolina neer.

Een overheidsbeambte laat anoniem aan persbureau Bloomberg weten dat de Amerikaanse regering verwacht sensoren te vinden en apparatuur die zeer gedetailleerde foto's kan maken. Ook zou binnen het Congres de vraag zijn gesteld of de vracht van de ballon technologie bevatte gemaakt door de VS en hun bondgenoten.

De ballon, die volgens Amerikaanse media de grootte had van drie bussen, was volgens China een luchtschip voor wetenschappelijk onderzoek dat door overmacht uit koers was geraakt. Beijing noemt het neerhalen van de ballon "een overduidelijke overreactie" die bovendien in strijd is met internationale praktijken, onder meer omdat de VS niet van tevoren aan China lieten weten dat de ballon zou worden neergehaald, toen die beslissing eenmaal was genomen.

Onderdelen van de ballon zijn verspreid over een stuk oceaan van elf kilometer lang terechtgekomen. Het water is daar zo'n vijftien meter diep. Het is de verwachting dat duikers en kraanwerkers de ballon en diens vracht de komende dagen boven water krijgen.

Meer uit Buitenland

Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

4 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

5 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

9 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

9 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

10 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

11 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

11 uur geleden