Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse marine zoekt apparatuur uit neergehaalde ballon

Amerikaanse marine zoekt apparatuur uit neergehaalde ballon

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marine is zondag een operatie gestart om de Chinese ballon die tot zaterdag over de Verenigde Staten zweefde te bergen. De Amerikanen haalden die 'spionageballon' zaterdag voor de kust van de staat South Carolina neer.

Een overheidsbeambte laat anoniem aan persbureau Bloomberg weten dat de Amerikaanse regering verwacht sensoren te vinden en apparatuur die zeer gedetailleerde foto's kan maken. Ook zou binnen het Congres de vraag zijn gesteld of de vracht van de ballon technologie bevatte gemaakt door de VS en hun bondgenoten.

De ballon, die volgens Amerikaanse media de grootte had van drie bussen, was volgens China een luchtschip voor wetenschappelijk onderzoek dat door overmacht uit koers was geraakt. Beijing noemt het neerhalen van de ballon "een overduidelijke overreactie" die bovendien in strijd is met internationale praktijken, onder meer omdat de VS niet van tevoren aan China lieten weten dat de ballon zou worden neergehaald, toen die beslissing eenmaal was genomen.

Onderdelen van de ballon zijn verspreid over een stuk oceaan van elf kilometer lang terechtgekomen. Het water is daar zo'n vijftien meter diep. Het is de verwachting dat duikers en kraanwerkers de ballon en diens vracht de komende dagen boven water krijgen.

Meer uit Buitenland

Trump probeert nieuwe ruzie Thailand en Cambodja te beslechten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Trump heeft contact opgenomen met Thailand en Cambodja na het oplaaien van het grensconflict tussen de Zuidoost-Aziatische buurlanden. Het jongste geschil dreigt het door Trump bemiddelde vredesakkoord te doen mislukken, aldus het Witte Huis.

27 minuten geleden
CNN: experts VS proberen nieuwe kernproeven te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse kernwapenspecialisten gaan de komende dagen vergaderen met het Witte Huis om president Trump ervan te overtuigen geen nieuwe kernproeven uit te voeren, melden bronnen aan CNN. Trump gaf eind oktober opdracht om direct te beginnen met het testen van kernwapens "op gelijke basis" met andere landen. Dat leidde wereldwijd tot verwarring.

1 uur geleden
Cel voor diefstal Meisje met Ballon van Banksy

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een man die een Girl with Balloon (Meisje met Ballon), een van de bekendste werken van de Britse straatkunstenaar Banksy, had gestolen, is veroordeeld tot dertien maanden gevangenisstraf. Het werk, dat volgens de politie een waarde heeft van omgerekend ruim 300.000 euro, toont een jong meisje dat reikt naar een rode hartvormige ballon. Er zijn meerdere muurschilderingen met dezelfde afbeelding in Londen en elders.

1 uur geleden
Aanvallen op Oekraïne eisen meer levens

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op onder meer de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn minstens acht doden gevallen. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky vuurde Rusland 430 drones en 18 raketten af op Oekraïne. De aanval op Kyiv was een van de grootste sinds het begin van de oorlog.

6 uur geleden
Zoon Noorse kroonprinses verliest zaak, boek blijft in winkels

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de voor verkrachting aangeklaagde zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is er niet in geslaagd een boek uit de handel te laten halen. Hij was naar de rechter gestapt voor een verbod, maar de rechtbank in Oslo ging daar niet in mee.

6 uur geleden
Orbán daagt EU voor rechter om verbod op Russische gasimport

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán gaat de Europese Unie voor de rechter dagen vanwege het besluit van vorige maand om de Russische gasimport geleidelijk af te bouwen. Vanaf eind 2027 geldt voor de hele EU een verbod op de import van Russisch gas. Hongarije accepteert dat besluit niet, zei Orbán vrijdag. Zijn regering stapt naar het Europese Hof van Justitie.

6 uur geleden
Rusland maakt melding van Oekraïense aanval op kerncentrale

KALININGRAD (ANP/RTR) - Oekraïne heeft volgens een Russische topfunctionaris met acht drones een aanval uitgevoerd op de Russische kerncentrale van Novovoronezj, 155 kilometer ten noorden van de Oekraïense grens. De chef van het Russische kernenergieagentschap Rosatom, Aleksej Lichatsjev, zei dit in de marge van gesprekken met de baas van het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA, Rafael Grossi. Hij bezoekt Rusland voor gesprekken over de veiligheid van kernenergiecentrales zoals die van Zaporizja. Die is in Russische handen en ligt aan de rivier de Dnjepr die er de frontlijn vormt.

6 uur geleden