Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse marine zoekt apparatuur uit neergehaalde ballon

Amerikaanse marine zoekt apparatuur uit neergehaalde ballon

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marine is zondag een operatie gestart om de Chinese ballon die tot zaterdag over de Verenigde Staten zweefde te bergen. De Amerikanen haalden die 'spionageballon' zaterdag voor de kust van de staat South Carolina neer.

Een overheidsbeambte laat anoniem aan persbureau Bloomberg weten dat de Amerikaanse regering verwacht sensoren te vinden en apparatuur die zeer gedetailleerde foto's kan maken. Ook zou binnen het Congres de vraag zijn gesteld of de vracht van de ballon technologie bevatte gemaakt door de VS en hun bondgenoten.

De ballon, die volgens Amerikaanse media de grootte had van drie bussen, was volgens China een luchtschip voor wetenschappelijk onderzoek dat door overmacht uit koers was geraakt. Beijing noemt het neerhalen van de ballon "een overduidelijke overreactie" die bovendien in strijd is met internationale praktijken, onder meer omdat de VS niet van tevoren aan China lieten weten dat de ballon zou worden neergehaald, toen die beslissing eenmaal was genomen.

Onderdelen van de ballon zijn verspreid over een stuk oceaan van elf kilometer lang terechtgekomen. Het water is daar zo'n vijftien meter diep. Het is de verwachting dat duikers en kraanwerkers de ballon en diens vracht de komende dagen boven water krijgen.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aanvallen gemeld tussen Hezbollah en Israël

TEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.

2 minuten geleden
Xi Jinping: China zal onafhankelijkheid Taiwan niet tolereren

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

20 minuten geleden
Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

1 uur geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

1 uur geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

1 uur geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

2 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

9 uur geleden