Amerikaanse legerchef ontmoet Oekraïense topgeneraal in Polen
KIEV (ANP/DPA/RTR) - De Oekraïense legerchef Valeri Zaloezjny is naar Polen gereisd voor een ontmoeting met zijn Amerikaanse ambtgenoot Mark Milley. "Ik heb de dringende behoeften van de Oekraïense strijdkrachten geschetst", meldde de topgeneraal op sociale media. Hoe sneller die worden vervuld, hoe sneller de overwinning, aldus Zaloezjny. Het was de eerste persoonlijke ontmoeting van de twee topmilitairen, die wel geregeld telefonisch contact hebben.
Oekraïne slaat de Russische aanvallen al bijna elf maanden af. Het militaire succes van de Oekraïense troepen wordt grotendeels toegeschreven aan de 49-jarige Zaloezjny, waarbij de westerse leveringen van militair materieel een belangrijke rol spelen.
Oekraïne dringt aan op moderne gevechtstanks uit westerse landen om Russische troepen te verdrijven. De Britse regering heeft die als eerste toegezegd. Vrijdag staat een door de VS geleide vergadering gepland op de Duitse legerbasis Ramstein, waar verdere wapenleveranties en vooral gevechtstanks voor Kiev op de agenda staan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.
9 uur geledenLIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.
10 uur geleden