Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse leger wil honderden noodhospitalen opzetten

Amerikaanse leger wil honderden noodhospitalen opzetten

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten moeten honderden noodhospitalen worden ingericht om de toestroom van coronapatiënten op te kunnen vangen. De genie van het Amerikaanse leger heeft plannen voor zeker 341 van dergelijke medische faciliteiten maar zoekt nog naar de juiste gebouwen of open plekken.

Hotels, studentenflats, congrescentra en tenten op grote open plekken moeten worden omgetoverd in noodhospitalen. "De schaal van de hele operatie is enorm", zei de commandant van de genie luitenant-generaal Todd Semonite dinsdag tegen ABC News. "Op dit moment spreken we over ongeveer 341 medische faciliteiten in het hele land."

Het aantal coronabesmettingen in de VS groeit snel. Maandag kwamen er 20.000 gevallen bij. Ziekenhuizen bezwijken onder de druk. Er zijn te weinig artsen, verpleegkundigen, medische apparatuur en beschermende middelen.

Het aantal doden is gestegen tot boven de 3000, maar experts vrezen dat een veelvoud aan doden nog zal volgen. Functionarissen vrezen dat het uiteindelijke aantal dodelijke slachtoffers in de VS wel eens tussen de 100.000 en 200.000 zou kunnen uitkomen.

Niet alleen extra medische centra zijn nodig, waarschuwt burgemeester Bill de Blasio van de zwaar getroffen metropool New York, maar vooral ook medisch personeel van het leger. Eerder had hij zich ook al tot Washington gewend. "Ik heb president Trump gezegd, we hebben zondag mensen nodig, deze zondag, om de vreselijke situatie aan te kunnen die we voor de komende twee weken voorzien."

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

7 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

8 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

8 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

9 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

10 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

11 uur geleden