Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse leger trekt zich terug uit Niger

Amerikaanse leger trekt zich terug uit Niger

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten trekken hun troepen terug uit Niger. De duizend Amerikaanse militairen die zich in het Afrikaanse land bevinden zullen in de komende maanden vertrekken.

Bronnen melden aan persbureau Reuters dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en de junta in Niger een vertrekplan voor de Amerikaanse troepen overeen zijn gekomen. De junta zegde vorige maand de militaire samenwerking met de Verenigde Staten met onmiddellijke ingang op.

Niger was lang een bondgenoot van de VS en de EU en werkte op militair gebied samen met Washington en Parijs. Dat veranderde toen militairen vorig jaar met een coup de macht grepen in het land.

De nieuwe autoriteiten sloten zich aan bij de junta's in buurlanden Mali en Burkina Faso, beëindigden militaire overeenkomsten met voormalige westerse bondgenoten en zochten toenadering met Rusland. De Nigerese staatstelevisie meldde vorige week dat militaire instructeurs en personeel van het Russische ministerie van Defensie waren gearriveerd in het land.

Het Amerikaanse leger had twee bases in Niger, waaronder een voor drones in het noorden die werd gebruikt voor aanvallen op aan Al Qaeda en de Islamitische Staat gelieerde organisaties in de Sahel-regio.

Meer uit Buitenland

Macron: verschil tussen mensen met valide eisen en plunderaars

PARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".

27 minuten geleden
Trump spreekt steun uit voor Netanyahu in verkiezingen Israël

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag zijn steun uitgesproken voor Benjamin Netanyahu in de Israëlische parlementsverkiezingen van volgende week. Netanyahu is de langstzittende premier uit de geschiedenis van het in 1948 gestichte land.

59 minuten geleden
Vier militairen omgekomen bij brand op Canadese militaire basis

OTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.

2 uur geleden
Oppositiealliantie Venezuela wijst Machado aan als leider

CARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.

2 uur geleden
Canadezen denken niet aan terrorisme als oorzaak brand legerbasis

WAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.

4 uur geleden
Zelensky: Oekraïne krijgt weer inlichtingen van VS

KYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.

4 uur geleden
Arrestaties in centrum Parijs na nieuwe samenscholing

PARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.

5 uur geleden