Amerikaanse leger trekt zich terug uit Niger
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten trekken hun troepen terug uit Niger. De duizend Amerikaanse militairen die zich in het Afrikaanse land bevinden zullen in de komende maanden vertrekken.
Bronnen melden aan persbureau Reuters dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en de junta in Niger een vertrekplan voor de Amerikaanse troepen overeen zijn gekomen. De junta zegde vorige maand de militaire samenwerking met de Verenigde Staten met onmiddellijke ingang op.
Niger was lang een bondgenoot van de VS en de EU en werkte op militair gebied samen met Washington en Parijs. Dat veranderde toen militairen vorig jaar met een coup de macht grepen in het land.
De nieuwe autoriteiten sloten zich aan bij de junta's in buurlanden Mali en Burkina Faso, beëindigden militaire overeenkomsten met voormalige westerse bondgenoten en zochten toenadering met Rusland. De Nigerese staatstelevisie meldde vorige week dat militaire instructeurs en personeel van het Russische ministerie van Defensie waren gearriveerd in het land.
Het Amerikaanse leger had twee bases in Niger, waaronder een voor drones in het noorden die werd gebruikt voor aanvallen op aan Al Qaeda en de Islamitische Staat gelieerde organisaties in de Sahel-regio.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
40 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
3 uur geleden