Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse leger trekt zich terug uit Niger

Amerikaanse leger trekt zich terug uit Niger

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten trekken hun troepen terug uit Niger. De duizend Amerikaanse militairen die zich in het Afrikaanse land bevinden zullen in de komende maanden vertrekken.

Bronnen melden aan persbureau Reuters dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en de junta in Niger een vertrekplan voor de Amerikaanse troepen overeen zijn gekomen. De junta zegde vorige maand de militaire samenwerking met de Verenigde Staten met onmiddellijke ingang op.

Niger was lang een bondgenoot van de VS en de EU en werkte op militair gebied samen met Washington en Parijs. Dat veranderde toen militairen vorig jaar met een coup de macht grepen in het land.

De nieuwe autoriteiten sloten zich aan bij de junta's in buurlanden Mali en Burkina Faso, beƫindigden militaire overeenkomsten met voormalige westerse bondgenoten en zochten toenadering met Rusland. De Nigerese staatstelevisie meldde vorige week dat militaire instructeurs en personeel van het Russische ministerie van Defensie waren gearriveerd in het land.

Het Amerikaanse leger had twee bases in Niger, waaronder een voor drones in het noorden die werd gebruikt voor aanvallen op aan Al Qaeda en de Islamitische Staat gelieerde organisaties in de Sahel-regio.

Meer uit Buitenland

Elf doden door trein die inreed op groep arbeiders in Zuid-China

KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.

39 minuten geleden
Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

2 uur geleden
FBI: gardisten in kritieke toestand na aanval bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.

2 uur geleden
Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

8 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

8 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

9 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

10 uur geleden