Amerikaanse kustwacht vindt brokstukken bij zoektocht naar Titan
BOSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse kustwacht meldt dat een Canadese onderwaterrobot bij de zoektocht naar de vermiste duikboot Titan brokstukken heeft aangetroffen in de omgeving van het wrak van de Titanic. Experts van de kustwacht analyseren op dit moment die nieuwe informatie. Ook een Franse onderwaterrobot speurt op de zeebodem naar tekenen van de vermiste onderzeeër.
De Titan, met vijf mensen aan boord, verdween zondag tijdens een expeditie naar de restanten van de Titanic. Omdat de onderzeeër maar voor 96 uur zuurstof bij zich heeft, begint de tijd om de bemanning eventueel nog levend aan te treffen op te raken. Het hoofd van de reddingsactie zei eerder donderdag nog dat "het op basis van alle informatie die er nu is, nog steeds gaat om een actieve reddingsoperatie."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
3 uur geleden