Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse krant meldt dat Musk meerdere keren met Poetin sprak

Amerikaanse krant meldt dat Musk meerdere keren met Poetin sprak

NEW YORK/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse krant Wall Street Journal meldt dat Elon Musk, eigenaar van onder meer SpaceX, de afgelopen jaren meerdere malen van gedachten heeft gewisseld met Vladimir Poetin over onder meer zaken, persoonlijke aangelegenheden en de politieke spanningen in de wereld. Een van de gespreksonderwerpen zou Taiwan zijn geweest. Musk zou zijn gevraagd om het satellietsysteem Starlink niet boven Taiwan te laten functioneren. Daarmee zou Poetin China een plezier willen doen.

Het Kremlin heeft in felle bewoordingen tegengesproken dat de Amerikaanse miljardair sinds 2022 regelmatig contact heeft gehad met de Russische president. "Dit is vals, volkomen onwaar, Poetin sprak Musk één keer telefonisch over toekomstige technologieën en dat was vóór 2022", aldus de Kremlinwoordvoerder.

Musk steunt de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump. Eerder deze maand was er in de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen ook een melding van vermeende contacten tussen Trump en Poetin. De 81-jarige Amerikaanse journalist en schrijver Bob Woodward schreef in zijn recent uitgekomen boek op basis van een anonieme bron dat Trump na zijn aftreden nog zeker zeven keer met Poetin heeft gebeld. Trump en het Kremlin weerspreken dat. Trumps presidentschap eindigde 20 januari 2021. Trump heeft onlangs gezegd dat het een goed idee was geweest Poetin te bellen en dat hij dat zeker gaat doen zodra hij tot president is gekozen. Hij zei dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelenski te bellen om te proberen een einde aan de oorlog te maken.

Meer uit Buitenland

VS vallen weer vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.

4 uur geleden
Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

5 uur geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

5 uur geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

6 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

7 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

9 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

9 uur geleden