Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse krant meldt dat Musk meerdere keren met Poetin sprak

Amerikaanse krant meldt dat Musk meerdere keren met Poetin sprak

NEW YORK/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse krant Wall Street Journal meldt dat Elon Musk, eigenaar van onder meer SpaceX, de afgelopen jaren meerdere malen van gedachten heeft gewisseld met Vladimir Poetin over onder meer zaken, persoonlijke aangelegenheden en de politieke spanningen in de wereld. Een van de gespreksonderwerpen zou Taiwan zijn geweest. Musk zou zijn gevraagd om het satellietsysteem Starlink niet boven Taiwan te laten functioneren. Daarmee zou Poetin China een plezier willen doen.

Het Kremlin heeft in felle bewoordingen tegengesproken dat de Amerikaanse miljardair sinds 2022 regelmatig contact heeft gehad met de Russische president. "Dit is vals, volkomen onwaar, Poetin sprak Musk één keer telefonisch over toekomstige technologieën en dat was vóór 2022", aldus de Kremlinwoordvoerder.

Musk steunt de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump. Eerder deze maand was er in de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen ook een melding van vermeende contacten tussen Trump en Poetin. De 81-jarige Amerikaanse journalist en schrijver Bob Woodward schreef in zijn recent uitgekomen boek op basis van een anonieme bron dat Trump na zijn aftreden nog zeker zeven keer met Poetin heeft gebeld. Trump en het Kremlin weerspreken dat. Trumps presidentschap eindigde 20 januari 2021. Trump heeft onlangs gezegd dat het een goed idee was geweest Poetin te bellen en dat hij dat zeker gaat doen zodra hij tot president is gekozen. Hij zei dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelenski te bellen om te proberen een einde aan de oorlog te maken.

Meer uit Buitenland

Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

50 minuten geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

2 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

2 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

3 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

3 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

5 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

5 uur geleden