Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse krant meldt dat Musk meerdere keren met Poetin sprak

Amerikaanse krant meldt dat Musk meerdere keren met Poetin sprak

NEW YORK/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse krant Wall Street Journal meldt dat Elon Musk, eigenaar van onder meer SpaceX, de afgelopen jaren meerdere malen van gedachten heeft gewisseld met Vladimir Poetin over onder meer zaken, persoonlijke aangelegenheden en de politieke spanningen in de wereld. Een van de gespreksonderwerpen zou Taiwan zijn geweest. Musk zou zijn gevraagd om het satellietsysteem Starlink niet boven Taiwan te laten functioneren. Daarmee zou Poetin China een plezier willen doen.

Het Kremlin heeft in felle bewoordingen tegengesproken dat de Amerikaanse miljardair sinds 2022 regelmatig contact heeft gehad met de Russische president. "Dit is vals, volkomen onwaar, Poetin sprak Musk één keer telefonisch over toekomstige technologieën en dat was vóór 2022", aldus de Kremlinwoordvoerder.

Musk steunt de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump. Eerder deze maand was er in de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen ook een melding van vermeende contacten tussen Trump en Poetin. De 81-jarige Amerikaanse journalist en schrijver Bob Woodward schreef in zijn recent uitgekomen boek op basis van een anonieme bron dat Trump na zijn aftreden nog zeker zeven keer met Poetin heeft gebeld. Trump en het Kremlin weerspreken dat. Trumps presidentschap eindigde 20 januari 2021. Trump heeft onlangs gezegd dat het een goed idee was geweest Poetin te bellen en dat hij dat zeker gaat doen zodra hij tot president is gekozen. Hij zei dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelenski te bellen om te proberen een einde aan de oorlog te maken.

Meer uit Buitenland

Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

34 minuten geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

1 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

2 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

3 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

3 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

4 uur geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

4 uur geleden