Amerikaanse kogelstootster Saunders achttien maanden geschorst
COLORADO SPRINGS (ANP) - Kogelstootster Raven Saunders is voor achttien maanden geschorst vanwege het niet nakomen van haar verplichtingen omtrent haar verblijfplaatsen, meldt het Amerikaanse antidopingbureau Usada. De 26-jarige Amerikaanse veroverde twee jaar geleden de zilveren medaille tijdens de Olympische Spelen in Tokio.
Saunders ging drie keer binnen een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar whereabouts, die nodig zijn voor eventuele dopingcontroles buiten wedstrijdverband. De schorsing van achttien maanden ging met terugwerkende kracht in op 15 augustus 2022, de datum van haar derde overtreding.
Saunders reageerde via Twitter schuldbewust op de schorsing. "Als veterane had ik het absoluut beter moeten doen en ik neem de volledige verantwoordelijkheid voor mijn acties. Ik heb niet positief getest op een verboden middel en ben na elke gemiste controle alsnog getest. Ik ben altijd een voorstander van schone sport geweest", aldus de kogelstootster.
Saunders, een voorvechtster van lhbti-rechten, zorgde voor ophef in Tokio door tijdens de medailleceremonie met haar armen een kruis boven haar hoofd te vormen. Ze verklaarde later dat het een symbool was voor alle mensen die onderdrukt worden.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
5 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geleden