Amerikaanse klimaatman heeft corona op VN-top in Egypte
SHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR) - De Amerikaanse klimaatgezant John Kerry is positief getest op het coronavirus en moet in isolatie. Dat bemoeilijkt de onderhandelingen op de klimaattop in het Egyptische Sharm-el- Sheikh, waar hij namens de Verenigde Staten het woord voert.
Kerry heeft milde symptomen en zal via de telefoon gewoon doorwerken. "Hij blijft in contact met zijn onderhandelingsteam en buitenlandse collega's om tot een succesvol einde van COP27 te komen."
Vrijdag was eigenlijk de laatste dag van de VN-conferentie, maar de top is in elk geval tot zaterdag verlengd, omdat er nog geen akkoord is over een slotverklaring. De landen zijn het nog niet met elkaar eens op meerdere punten, waaronder mitigatie (het tegengaan van klimaatverandering), adaptatie (aanpassing op een steeds warmer klimaat) en het opzetten van een fonds om klimaatschade te compenseren. De Verenigde Staten zijn een belangrijke partij, ze moeten nog van zich laten horen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
56 minuten geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
4 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
10 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
12 uur geleden