Amerikaanse klimaatman heeft corona op VN-top in Egypte
SHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR) - De Amerikaanse klimaatgezant John Kerry is positief getest op het coronavirus en moet in isolatie. Dat bemoeilijkt de onderhandelingen op de klimaattop in het Egyptische Sharm-el- Sheikh, waar hij namens de Verenigde Staten het woord voert.
Kerry heeft milde symptomen en zal via de telefoon gewoon doorwerken. "Hij blijft in contact met zijn onderhandelingsteam en buitenlandse collega's om tot een succesvol einde van COP27 te komen."
Vrijdag was eigenlijk de laatste dag van de VN-conferentie, maar de top is in elk geval tot zaterdag verlengd, omdat er nog geen akkoord is over een slotverklaring. De landen zijn het nog niet met elkaar eens op meerdere punten, waaronder mitigatie (het tegengaan van klimaatverandering), adaptatie (aanpassing op een steeds warmer klimaat) en het opzetten van een fonds om klimaatschade te compenseren. De Verenigde Staten zijn een belangrijke partij, ze moeten nog van zich laten horen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
14 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
18 uur geleden