Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse klimaatgezant Kerry in China voor topoverleg

Amerikaanse klimaatgezant Kerry in China voor topoverleg

SHANGHAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse klimaatgezant John Kerry is aangekomen in Shanghai voor overleg met zijn Chinese collega's. Dat gebeurt achter gesloten deuren in een hotel, meldt het Amerikaanse consulaat. Op de agenda staat naast klimaatbeleid vermoedelijk ook de internationale klimaattop die later dit jaar gehouden moet worden in het Britse Glasgow.

Kerry is voor zover bekend de hoogste Amerikaanse regeringsmedewerker die China bezoekt sinds het aantreden van president Joe Biden. De Democraat voert een radicaal ander klimaatbeleid dan zijn voorganger Donald Trump, die onder meer uit het klimaatverdrag van Parijs stapte. Biden draaide dat besluit direct na zijn aantreden terug.

De president organiseert volgende week ook een eigen klimaattop. Die wordt virtueel gehouden en er zijn tientallen wereldleiders uitgenodigd, onder wie de Chinese leider Xi Jinping. Die heeft nog niet bevestigd dat hij meedoet. China liet wel weten dat tijdens het bezoek van Kerry gesproken zal worden over "Chinees-Amerikaanse samenwerking op het gebied van klimaatverandering".

Gespannen relatie

China en de VS hebben een gespannen relatie en dat is niet veranderd sinds het aantreden van Biden. De landen liggen onder meer in de clinch over het Chinese beleid in Hongkong en de regio Xinjiang, waar volgens critici de Oeigoeren worden onderdrukt. Topoverleg met diplomaten uit de twee grootmachten in Alaska verliep vorige maand bijzonder moeizaam.

Washington hoopt ondanks die politieke spanning dat er afspraken over klimaatbeleid gemaakt kunnen worden met China. Dat stoot van alle landen de meeste broeikasgassen uit en heeft de ambitie om in 2060 klimaatneutraal te zijn. Oud-minister Kerry zei tegen CNN dat de landen "grote meningsverschillen" hebben over belangrijke onderwerpen, maar dat mag het klimaatoverleg volgens hem niet in de weg staan.

Meer uit Buitenland

NBC: top Poetin - Trump voorlopig beoogd aan eind van de week

NEW YORK (ANP) - Het moment van een topontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump zou volgens de voorlopige plannen eind volgende week zijn. Dit heeft een bron in het Witte Huis tegen de nieuwszender NBC gezegd.

5 uur geleden
Media over Oekraïne-deal: Russen mogen veroverd gebied houden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale media brengen op basis van ingewijden steeds meer details naar buiten over het Amerikaanse voorstel dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het lijkt er steeds meer op dat de Russen al het veroverde gebied in het oosten van Oekraïne mogen blijven bezetten.

6 uur geleden
Voorzitter Europese Raad wil dat Israël afziet van inname Gaza

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, heeft gezegd dat Israël het besluit de stad Gaza te veroveren zou moeten heroverwegen.

6 uur geleden
Von der Leyen vraagt Israël bezetting Gaza-Stad te heroverwegen

BRUSSEL (ANP) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen wil dat Israël het plan om Gaza-Stad te bezetten niet doorzet. "De beslissing van de Israëlische regering om de militaire operatie in Gaza uit te breiden moet worden heroverwogen", schrijft ze op X.

10 uur geleden
Chinese president Xi belt met Russische ambtgenoot Poetin

BEIJING/NEW DELHI (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over de verwachte ontmoeting van Poetin en president Donald Trump.

10 uur geleden
België ontbiedt ambassadeur om Israëlisch plan voor Gaza-Stad

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België heeft de Israëlische ambassadeur Idit Rosenzweig-Abu ontboden. Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot is van plan om haar te vertellen dat België tegenstander is van het besluit om Gaza-Stad te bezetten.

11 uur geleden
Hamas: Gaza-plan Israël is oorlogsmisdaad en offert gijzelaars op

GAZA-STAD (ANP) - Hamas noemt de Israëlische plannen om Gaza-Stad in te nemen een "oorlogsmisdaad", meldt Al Jazeera. Volgens de organisatie brengt Israël de levens van de gijzelaars in gevaar. "Ze weten dat uitbreiding van de agressie betekent dat zij worden geofferd."

11 uur geleden