Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Amerikaanse justitie doet onderzoek naar Boeing'

'Amerikaanse justitie doet onderzoek naar Boeing'

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse justitie doet onderzoek naar vliegtuigbouwer Boeing vanwege jarenlange gebrekkige kwaliteitscontrole. Dat schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. De zaak kwam aan het rollen door de crashes met de Boeing 737 MAX en het vervolgens aan de grond houden van vliegtuigen van dat type. Nader onderzoek van luchtvaarttoezichthouder FAA wees uit dat er meer problemen waren met het toestel.

Zo kwam aan het licht dat er bij de productie van de 737 MAX soms rommel achterbleef in de brandstoftanks en andere ruimtes. Het ging dan om zaken als gereedschap, doeken en andere materialen die daar mogelijk gevaar kunnen opleveren. Bij ongeveer de helft van de geïnspecteerde toestellen was wel iets mis. Eerder waren er ook berichten over metaalschaafsel dat in ruimtes waar kabels lopen terecht zou zijn gekomen.

Door het strafrechtelijk onderzoek is Boeing mogelijk voor veel meer schade aansprakelijk dan eerder werd aangenomen. Daarnaast zou de FAA Boeing al een miljoenenboete willen opleggen vanwege het niet naleven van veiligheidsregels.

Meer uit Financieel

Werknemers dagen Meta voor rechter om gebruik AI bij massaontslag

CHICAGO (ANP/AFP) - Werknemers van Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, hebben een rechtszaak aangespannen tegen het bedrijf. Ze beschuldigen de techgigant van het gebruik van AI om werknemers te selecteren voor de massale ontslagen. Meta ontkent.

40 minuten geleden
ASML breidt productiecapaciteit uit om aan grote vraag te voldoen

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML krijgt niet alleen veel orders, maar werkt er ook aan zijn productiecapaciteit flink uit te breiden om aan de grote vraag te voldoen. Volgend jaar moet de capaciteit voor machines van de types DUV en low NA EUV, wat zeer geavanceerde apparaten zijn, 30 procent omhoog. Daarbij onderzoekt ASML nog of het mogelijk is om in 2028 weer de capaciteit met 30 procent te vergroten.

1 uur geleden
Australië gaat energie- en watergebruik AI-datacenters reguleren

SYDNEY (ANP/AFP) - Australië gaat wetten invoeren om het energie- en waterverbruik van datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) te reguleren en het auteursrecht te beschermen. Dat heeft de Australische premier Anthony Albanese woensdag gezegd.

2 uur geleden
Reuters: betaalverwerker Stripe biedt 53 miljard dollar op PayPal

SAN JOSE (ANP/RTR) - Betaalverwerkingsbedrijf Stripe heeft samen met private-equitybedrijf Advent International een bod uitgebracht op digitale betalingsverwerker PayPal. Dat meldt Reuters op basis van ingewijden. Stripe en Advent zouden volgens de bronnen 60,50 dollar per aandeel bieden, waardoor het totale bod op ongeveer 53 miljard dollar uitkomt.

2 uur geleden
Verzekeraars en pensioenfondsen beleggen meer in private markten

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars en pensioenfondsen steken meer geld in private markten, oftewel beleggingen in bedrijven die niet aan de beurs genoteerd zijn. De Nederlandsche Bank (DNB) meldt dat deze organisaties vorig jaar samen voor 276 miljard euro aan dit soort beleggingen in de boeken hadden staan.

2 uur geleden
Reuters: betaalverwerker Stripe biedt 53 miljard dollar op PayPal

SAN JOSE (ANP/RTR) - Betaalverwerkingsbedrijf Stripe heeft samen met private-equitybedrijf Advent International een bod uitgebracht op digitale betalingsverwerker PayPal. Dat meldt Reuters op basis van ingewijden. Stripe en Advent zouden volgens de bronnen 60,50 dollar per aandeel bieden, waardoor het totale bod op ongeveer 53 miljard dollar uitkomt.

2 uur geleden
Liter diesel bijna 6 cent duurder aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp lopen verder op. Als gevolg van het oplaaiende conflict in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen gestegen. Ook het verbod van Moskou op export van diesel vanuit Rusland speelt mee, vertelt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

2 uur geleden