'Amerikaanse justitie doet onderzoek naar Boeing'
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse justitie doet onderzoek naar vliegtuigbouwer Boeing vanwege jarenlange gebrekkige kwaliteitscontrole. Dat schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. De zaak kwam aan het rollen door de crashes met de Boeing 737 MAX en het vervolgens aan de grond houden van vliegtuigen van dat type. Nader onderzoek van luchtvaarttoezichthouder FAA wees uit dat er meer problemen waren met het toestel.
Zo kwam aan het licht dat er bij de productie van de 737 MAX soms rommel achterbleef in de brandstoftanks en andere ruimtes. Het ging dan om zaken als gereedschap, doeken en andere materialen die daar mogelijk gevaar kunnen opleveren. Bij ongeveer de helft van de geïnspecteerde toestellen was wel iets mis. Eerder waren er ook berichten over metaalschaafsel dat in ruimtes waar kabels lopen terecht zou zijn gekomen.
Door het strafrechtelijk onderzoek is Boeing mogelijk voor veel meer schade aansprakelijk dan eerder werd aangenomen. Daarnaast zou de FAA Boeing al een miljoenenboete willen opleggen vanwege het niet naleven van veiligheidsregels.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
7 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
8 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
11 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
12 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
12 uur geleden