Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Amerikaanse journalisten in Hongkong doelwit Chinese sancties'

'Amerikaanse journalisten in Hongkong doelwit Chinese sancties'

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China zal Amerikaanse journalisten in Hongkong aanpakken bij wijze van vergelding als de Verenigde Staten de visa van Chinese journalisten in de VS niet verlengen, zegt de hoofdredacteur van de Chinese krant Global Times. Spanningen tussen de Verenigde Staten en China lopen al tijden op vanwege de Chinese veiligheidswet voor Hongkong en de coronapandemie.

Hoofdredacteur Hu Xijin stelt op Twitter dat de Chinese autoriteiten er rekening mee houden dat alle Chinese journalisten de VS moeten verlaten nu de VS geen visa meer verlengen. "Als dat het geval is, zal China dat vergelden, inclusief door Amerikaanse journalisten in Hongkong te treffen", aldus Hu, die bekendstaat als een betrouwbare voorspeller van de zetten van de Chinese regering. Het medium waaraan hij leiding geeft, valt onder de partijkrant van de Communistische Partij.

Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken geeft geen commentaar. Als de Chinese autoriteiten inderdaad Amerikaanse journalisten gaan uitzetten is dat een herhaling van zetten. Nadat de VS visumrestricties invoerden voor Chinese journalisten, zette Peking in februari twaalf Amerikaanse journalisten uit, inclusief drie verslaggevers van The Wall Street Journal. Daarop besloot de Trump-regering weer om alle Chinese staatsmedia, waaronder het persbureau Xinhua, op te dragen hun bezetting in de VS te halveren.

Ondermijning

In Hongkong, dat van oudsher een eigen migratiebeleid voert, zijn er in tegenstelling tot China van oudsher geen journalistenvisa. De zelfstandigheid van de gewezen Britse kroonkolonie wordt echter in toenemende mate ondermijnd door China. Als China besluit Amerikaanse journalisten Hongkong uit te zetten, lopen de spanningen tussen de twee grootmachten naar verwachting nog verder op.

Hu waarschuwde eerder al dat de visa van meerdere Chinese journalisten in de VS donderdag verlopen en dat die vooralsnog niet zijn verlengd. China zal "fel" reageren, schreef Hu op Weibo, de Chinese equivalent van Twitter.

Meer uit Buitenland

Iran sluit Straat van Hormuz weer volgens leger

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.

31 minuten geleden
Iran opent deel luchtruim in oosten van het land

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open.

47 minuten geleden
Konvooi tankers gesignaleerd bij tocht door Straat van Hormuz

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.

1 uur geleden
Trump: bestand met Iran kan zonder akkoord vóór woensdag eindigen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.

3 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na 'harde knal' onder brug in Duitsland

VÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.

7 uur geleden
Parlement Iran: Straat van Hormuz sluit bij aanhouden VS-blokkade

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.

7 uur geleden
UNICEF: Israël doodde twee watertruckchauffeurs in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.

7 uur geleden