Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Amerikaanse journalisten in Hongkong doelwit Chinese sancties'

'Amerikaanse journalisten in Hongkong doelwit Chinese sancties'

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China zal Amerikaanse journalisten in Hongkong aanpakken bij wijze van vergelding als de Verenigde Staten de visa van Chinese journalisten in de VS niet verlengen, zegt de hoofdredacteur van de Chinese krant Global Times. Spanningen tussen de Verenigde Staten en China lopen al tijden op vanwege de Chinese veiligheidswet voor Hongkong en de coronapandemie.

Hoofdredacteur Hu Xijin stelt op Twitter dat de Chinese autoriteiten er rekening mee houden dat alle Chinese journalisten de VS moeten verlaten nu de VS geen visa meer verlengen. "Als dat het geval is, zal China dat vergelden, inclusief door Amerikaanse journalisten in Hongkong te treffen", aldus Hu, die bekendstaat als een betrouwbare voorspeller van de zetten van de Chinese regering. Het medium waaraan hij leiding geeft, valt onder de partijkrant van de Communistische Partij.

Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken geeft geen commentaar. Als de Chinese autoriteiten inderdaad Amerikaanse journalisten gaan uitzetten is dat een herhaling van zetten. Nadat de VS visumrestricties invoerden voor Chinese journalisten, zette Peking in februari twaalf Amerikaanse journalisten uit, inclusief drie verslaggevers van The Wall Street Journal. Daarop besloot de Trump-regering weer om alle Chinese staatsmedia, waaronder het persbureau Xinhua, op te dragen hun bezetting in de VS te halveren.

Ondermijning

In Hongkong, dat van oudsher een eigen migratiebeleid voert, zijn er in tegenstelling tot China van oudsher geen journalistenvisa. De zelfstandigheid van de gewezen Britse kroonkolonie wordt echter in toenemende mate ondermijnd door China. Als China besluit Amerikaanse journalisten Hongkong uit te zetten, lopen de spanningen tussen de twee grootmachten naar verwachting nog verder op.

Hu waarschuwde eerder al dat de visa van meerdere Chinese journalisten in de VS donderdag verlopen en dat die vooralsnog niet zijn verlengd. China zal "fel" reageren, schreef Hu op Weibo, de Chinese equivalent van Twitter.

Meer uit Buitenland

Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

1 uur geleden
Buitenlandministers 'Hormuz-coalitie' overleggen voor het eerst

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.

1 uur geleden
Vicepresident Vance spreekt met bemiddelaars over Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.

2 uur geleden
Gestrande walvis voor Duitse kust opgegeven

WISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.

2 uur geleden
Trump brengt historisch bezoek aan Hooggerechtshof VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.

2 uur geleden
Frankrijk, Duitsland en Polen stoïcijns na dreigement Trump

ARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.

3 uur geleden
Trump claimt dat Iraanse leider om wapenstilstand vroeg

WASHINGTON/TEHERAN/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".

4 uur geleden