Amerikaanse journalist zegt te zijn gemarteld in Myanmar
NEW YORK (ANP/RTR) - Veiligheidstroepen in Myanmar zouden een Amerikaanse journalist gemarteld hebben. Het gaat om Nathan Maung (44), hoofdredacteur van de nieuwswebsite Kamayut Media.
Volgens Maung, die sinds zijn vrijlating op 15 juni in de Amerikaanse staat Virginia verblijft, werd hij tijdens de eerste week van zijn ruim drie maanden durende detentie meerdere malen geslagen en werd hem lange periodes verboden te staan, waardoor zijn benen opzwollen. Ook zou hem drie tot vier dagen achtereen slaap zijn onthouden.
Maung zegt dat het martelen ophield toen na een week duidelijk werd dat hij een Amerikaans staatsburger is. Maung is geboren in Myanmar en vluchtte in de jaren 90 naar de Verenigde Staten.
De journalist werd op 9 maart op de redactie van Kamayut Media gearresteerd en geblinddoekt en geboeid meegenomen voor ondervraging over zijn werk bij die publicatie. Tijdens zijn detentie hoorde hij andere gevangenen schreeuwen en om hulp vragen. Daaronder bevond zich ook Maungs collega Hanthar Nyein, die nog altijd vastzit en volgens Maung zwaarder is gemarteld dan hijzelf.
Het leger, dat sinds de afzetting van premier Aung San Suu Kyi op 1 februari aan de macht is in Myanmar, zegt dat het zich bij de behandeling van gevangenen aan de wet houdt.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/AFP) - Een Joodse gemeenschapsgroep waarschuwde de politie dat een terroristische aanslag "waarschijnlijk" was, slechts enkele dagen voordat twee schutters 15 mensen doodden bij een massale schietpartij bij een Chanoeka-viering op Bondi Beach in Australië. Dat is gebleken uit een onderzoek.
26 minuten geledenATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.
56 minuten geledenSANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.
2 uur geledenHERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.
5 uur geledenATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.
6 uur geleden