Amerikaanse journalist zegt te zijn gemarteld in Myanmar
NEW YORK (ANP/RTR) - Veiligheidstroepen in Myanmar zouden een Amerikaanse journalist gemarteld hebben. Het gaat om Nathan Maung (44), hoofdredacteur van de nieuwswebsite Kamayut Media.
Volgens Maung, die sinds zijn vrijlating op 15 juni in de Amerikaanse staat Virginia verblijft, werd hij tijdens de eerste week van zijn ruim drie maanden durende detentie meerdere malen geslagen en werd hem lange periodes verboden te staan, waardoor zijn benen opzwollen. Ook zou hem drie tot vier dagen achtereen slaap zijn onthouden.
Maung zegt dat het martelen ophield toen na een week duidelijk werd dat hij een Amerikaans staatsburger is. Maung is geboren in Myanmar en vluchtte in de jaren 90 naar de Verenigde Staten.
De journalist werd op 9 maart op de redactie van Kamayut Media gearresteerd en geblinddoekt en geboeid meegenomen voor ondervraging over zijn werk bij die publicatie. Tijdens zijn detentie hoorde hij andere gevangenen schreeuwen en om hulp vragen. Daaronder bevond zich ook Maungs collega Hanthar Nyein, die nog altijd vastzit en volgens Maung zwaarder is gemarteld dan hijzelf.
Het leger, dat sinds de afzetting van premier Aung San Suu Kyi op 1 februari aan de macht is in Myanmar, zegt dat het zich bij de behandeling van gevangenen aan de wet houdt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Zeker vier van de zes bemanningsleden van een Amerikaans tankvliegtuig zijn overleden nadat het donderdag neerstortte in het westen van Irak, meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. Het Islamitisch Verzet in Irak eiste het incident op als aanslag, maar de Amerikaanse krijgsmacht ontkent dat het toestel werd neergehaald door eigen of vijandig vuur.
6 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - De lichamen van 84 Iraniërs van het gezonken oorlogsschip IRIS Dena worden vrijdag vanuit Sri Lanka teruggebracht naar Iran. Dat land stuurt een vliegtuig om de overledenen op te halen, meldt het Sri Lankaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De opvarenden kwamen vorige week om het leven nadat het marineschip voor de kust van Sri Lanka door een Amerikaanse aanval tot zinken werd gebracht.
29 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - In Iraanse steden zijn, ondanks de luchtaanvallen, vele duizenden mensen de straat opgegaan voor anti-Israëlische betogingen ter gelegenheid van de jaarlijkse al-Quds-dag. Die staat ook bekend als de Dag van Jeruzalem.
51 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering gaat een resolutie aannemen, zodat het land geld kan gebruiken uit het SAFE-programma van de Europese Unie. Dit ondanks een veto van president Karol Nawrocki, meldt premier Donald Tusk. Met SAFE kunnen lidstaten tegen lage rentes langlopende leningen afsluiten voor defensieprojecten met andere landen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld een brug over de rivier de Litani in Libanon te hebben bestookt. Het is voor het eerst bij de huidige aanvallen op Libanon dat het leger publiekelijk erkent een burgerdoel als doelwit te hebben gehad.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Sinds de start van de oorlog met Iran moesten in totaal 2975 mensen in Israël naar het ziekenhuis, meldt het Israëlische ministerie van Volksgezondheid aan The Times of Israel. Zij raakten gewond bij de Iraanse vergeldingsaanvallen of werden bijvoorbeeld behandeld voor angstklachten. Op dit moment liggen er 85 mensen in het ziekenhuis, dat zijn zowel burgers als militairen.
1 uur geledenSOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.
2 uur geleden