Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse journalist zegt te zijn gemarteld in Myanmar

Amerikaanse journalist zegt te zijn gemarteld in Myanmar

NEW YORK (ANP/RTR) - Veiligheidstroepen in Myanmar zouden een Amerikaanse journalist gemarteld hebben. Het gaat om Nathan Maung (44), hoofdredacteur van de nieuwswebsite Kamayut Media.

Volgens Maung, die sinds zijn vrijlating op 15 juni in de Amerikaanse staat Virginia verblijft, werd hij tijdens de eerste week van zijn ruim drie maanden durende detentie meerdere malen geslagen en werd hem lange periodes verboden te staan, waardoor zijn benen opzwollen. Ook zou hem drie tot vier dagen achtereen slaap zijn onthouden.

Maung zegt dat het martelen ophield toen na een week duidelijk werd dat hij een Amerikaans staatsburger is. Maung is geboren in Myanmar en vluchtte in de jaren 90 naar de Verenigde Staten.

De journalist werd op 9 maart op de redactie van Kamayut Media gearresteerd en geblinddoekt en geboeid meegenomen voor ondervraging over zijn werk bij die publicatie. Tijdens zijn detentie hoorde hij andere gevangenen schreeuwen en om hulp vragen. Daaronder bevond zich ook Maungs collega Hanthar Nyein, die nog altijd vastzit en volgens Maung zwaarder is gemarteld dan hijzelf.

Het leger, dat sinds de afzetting van premier Aung San Suu Kyi op 1 februari aan de macht is in Myanmar, zegt dat het zich bij de behandeling van gevangenen aan de wet houdt.

Meer uit Buitenland

Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

29 minuten geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

34 minuten geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

52 minuten geleden
Leiders Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië bellen Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.

1 uur geleden
Kremlin: Rusland nog geen officieel vredesplan van VS ontvangen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.

2 uur geleden
Costa en Von der Leyen: geen deal over Oekraïne zonder Oekraïne

JOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden
Zelensky belt Europese bondgenoten over vredesplan

KYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.

3 uur geleden