Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse journalist zegt te zijn gemarteld in Myanmar

Amerikaanse journalist zegt te zijn gemarteld in Myanmar

NEW YORK (ANP/RTR) - Veiligheidstroepen in Myanmar zouden een Amerikaanse journalist gemarteld hebben. Het gaat om Nathan Maung (44), hoofdredacteur van de nieuwswebsite Kamayut Media.

Volgens Maung, die sinds zijn vrijlating op 15 juni in de Amerikaanse staat Virginia verblijft, werd hij tijdens de eerste week van zijn ruim drie maanden durende detentie meerdere malen geslagen en werd hem lange periodes verboden te staan, waardoor zijn benen opzwollen. Ook zou hem drie tot vier dagen achtereen slaap zijn onthouden.

Maung zegt dat het martelen ophield toen na een week duidelijk werd dat hij een Amerikaans staatsburger is. Maung is geboren in Myanmar en vluchtte in de jaren 90 naar de Verenigde Staten.

De journalist werd op 9 maart op de redactie van Kamayut Media gearresteerd en geblinddoekt en geboeid meegenomen voor ondervraging over zijn werk bij die publicatie. Tijdens zijn detentie hoorde hij andere gevangenen schreeuwen en om hulp vragen. Daaronder bevond zich ook Maungs collega Hanthar Nyein, die nog altijd vastzit en volgens Maung zwaarder is gemarteld dan hijzelf.

Het leger, dat sinds de afzetting van premier Aung San Suu Kyi op 1 februari aan de macht is in Myanmar, zegt dat het zich bij de behandeling van gevangenen aan de wet houdt.

Meer uit Buitenland

Rode Kruis meldt dood drie vrijwilligers, waarschijnlijk ebola

RWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.

5 minuten geleden
Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

2 uur geleden
Zelensky dringt na voorstel Merz aan op volledig EU-lidmaatschap

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.

3 uur geleden
Meer dan 500 kinderen overleden door mazelen in Bangladesh

DHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.

3 uur geleden
Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

5 uur geleden
Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

5 uur geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

6 uur geleden