Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse journalist mogelijk 90 dagen langer in Russische cel

Amerikaanse journalist mogelijk 90 dagen langer in Russische cel

MOSKOU (ANP/RTR) - Een rechtbank in Moskou heeft beslist dat het voorarrest van de Amerikaanse journalist Evan Gershkovich met drie maanden moet worden verlengd. Onderzoekers van de Russische inlichtingendienst FSB hadden daarom gevraagd. Dat meldt het Russische persagentschap RIA.

De 31-jarige journalist van The Wall Street Journal werd op 29 maart opgepakt op verdenking van spionage. Aanvankelijk zou hij tot 29 mei in voorarrest zitten, maar dat wordt nu op last van de FSB, de opvolger van de inlichtingendienst KGB, verlengd tot 30 augustus. Als de journalist, van wie de ouders ooit vanuit Rusland naar de VS zijn geëmigreerd, uiteindelijk veroordeeld zou worden, riskeert hij tot twintig jaar cel.

In een reactie op de verlenging van het arrest heeft het Witte Huis opnieuw opgeroepen tot een "onmiddellijke vrijlating" van de journalist. "Hij zou helemaal niet vastgehouden moeten worden. Journalistiek is geen misdaad", zei de woordvoerder van de Amerikaanse Nationale Veiligheidsraad, John Kirby. "Wij blijven heel, heel hard werken om hem thuis bij zijn familie te krijgen."

Vermeende spionage

In april had Gershkovich nog beroep aangetekend tegen zijn voorlopige hechtenis, maar dat verzoek werd door de rechtbank afgewezen. Moskou beweert dat het de Amerikaan op heterdaad heeft betrapt. Hij werd vanwege vermeende spionage opgepakt toen hij werkte aan een artikel over de rekrutering door het huurlingenleger van de Wagner Groep.

De Verenigde Staten hebben altijd volgehouden dat Gershkovich onterecht is gearresteerd. De Amerikaanse president Joe Biden noemde zijn aanhouding eerder "totaal illegaal".

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

57 minuten geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

1 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

3 uur geleden
Axios: gesprekken VS en Iran gaande over staakt-het-vuren

ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.

4 uur geleden
Iran: Straat van Hormuz pas open bij compensatie oorlogsschade

TEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.

4 uur geleden
Doden bij kidnappoging tijdens paasviering in Nigeria

ABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.

5 uur geleden
Vijftien doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.

5 uur geleden