Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse journalist mogelijk 90 dagen langer in Russische cel

Amerikaanse journalist mogelijk 90 dagen langer in Russische cel

MOSKOU (ANP/RTR) - Een rechtbank in Moskou heeft beslist dat het voorarrest van de Amerikaanse journalist Evan Gershkovich met drie maanden moet worden verlengd. Onderzoekers van de Russische inlichtingendienst FSB hadden daarom gevraagd. Dat meldt het Russische persagentschap RIA.

De 31-jarige journalist van The Wall Street Journal werd op 29 maart opgepakt op verdenking van spionage. Aanvankelijk zou hij tot 29 mei in voorarrest zitten, maar dat wordt nu op last van de FSB, de opvolger van de inlichtingendienst KGB, verlengd tot 30 augustus. Als de journalist, van wie de ouders ooit vanuit Rusland naar de VS zijn geëmigreerd, uiteindelijk veroordeeld zou worden, riskeert hij tot twintig jaar cel.

In een reactie op de verlenging van het arrest heeft het Witte Huis opnieuw opgeroepen tot een "onmiddellijke vrijlating" van de journalist. "Hij zou helemaal niet vastgehouden moeten worden. Journalistiek is geen misdaad", zei de woordvoerder van de Amerikaanse Nationale Veiligheidsraad, John Kirby. "Wij blijven heel, heel hard werken om hem thuis bij zijn familie te krijgen."

Vermeende spionage

In april had Gershkovich nog beroep aangetekend tegen zijn voorlopige hechtenis, maar dat verzoek werd door de rechtbank afgewezen. Moskou beweert dat het de Amerikaan op heterdaad heeft betrapt. Hij werd vanwege vermeende spionage opgepakt toen hij werkte aan een artikel over de rekrutering door het huurlingenleger van de Wagner Groep.

De Verenigde Staten hebben altijd volgehouden dat Gershkovich onterecht is gearresteerd. De Amerikaanse president Joe Biden noemde zijn aanhouding eerder "totaal illegaal".

Meer uit Buitenland

Gezochte zoon van Libische oud-dictator Kaddafi vermoord

TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.

49 minuten geleden
Amerikaanse Huis stemt voor begroting, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.

2 uur geleden
Witte Huis-woordvoerder: gesprekken met Iran gaan door

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.

2 uur geleden
Britse politie start onderzoek naar Mandelson om Epstein-banden

LONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.

2 uur geleden
Justitie houdt vast aan uitsluiting Le Pen bij verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.

2 uur geleden
Persbureau: VS schieten Iraanse drone neer nabij vliegdekschip

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.

4 uur geleden
NAVO begint voorbereidingen voor militaire missie Noordpool

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.

4 uur geleden