Amerikaanse journalist in hoger beroep tegen verlengd voorarrest
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse verslaggever Evan Gershkovich, die in Rusland vastzit op verdenking van spionage, gaat in hoger beroep tegen zijn verlengde voorarrest. Donderdag besloot de rechter dat Gershkovich nog eens drie maanden vast moet zitten, tot 30 november.
De journalist van The Wall Street Journal werd op 29 maart opgepakt in Jekaterinenburg door de Russische veiligheidsdienst FSB. Volgens Moskou werd de Amerikaan op heterdaad betrapt op spionage terwijl hij werkte aan een artikel. Zijn voorarrest werd in mei al eens eerder voor drie maanden verlengd. Dat gebeurt nu dus voor de tweede keer. Gershkovich ging in april en juni ook al in beroep tegen zijn voorlopige hechtenis, maar zonder resultaat.
De Verenigde Staten hebben Rusland meermaals opgeroepen om Gershkovich vrij te laten. Volgens de Amerikaanse regering en The Wall Street Journal zijn de beschuldigingen ongegrond. Er is nog geen datum voor de rechtszaak. Als Gershkovich wordt veroordeeld, hangt hem maximaal twintig jaar cel boven het hoofd.
Meer uit Buitenland
VÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
9 uur geleden