Amerikaanse journalist in hoger beroep tegen verlengd voorarrest
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse verslaggever Evan Gershkovich, die in Rusland vastzit op verdenking van spionage, gaat in hoger beroep tegen zijn verlengde voorarrest. Donderdag besloot de rechter dat Gershkovich nog eens drie maanden vast moet zitten, tot 30 november.
De journalist van The Wall Street Journal werd op 29 maart opgepakt in Jekaterinenburg door de Russische veiligheidsdienst FSB. Volgens Moskou werd de Amerikaan op heterdaad betrapt op spionage terwijl hij werkte aan een artikel. Zijn voorarrest werd in mei al eens eerder voor drie maanden verlengd. Dat gebeurt nu dus voor de tweede keer. Gershkovich ging in april en juni ook al in beroep tegen zijn voorlopige hechtenis, maar zonder resultaat.
De Verenigde Staten hebben Rusland meermaals opgeroepen om Gershkovich vrij te laten. Volgens de Amerikaanse regering en The Wall Street Journal zijn de beschuldigingen ongegrond. Er is nog geen datum voor de rechtszaak. Als Gershkovich wordt veroordeeld, hangt hem maximaal twintig jaar cel boven het hoofd.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
5 uur geleden