Amerikaanse journalist in hoger beroep tegen verlengd voorarrest
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse verslaggever Evan Gershkovich, die in Rusland vastzit op verdenking van spionage, gaat in hoger beroep tegen zijn verlengde voorarrest. Donderdag besloot de rechter dat Gershkovich nog eens drie maanden vast moet zitten, tot 30 november.
De journalist van The Wall Street Journal werd op 29 maart opgepakt in Jekaterinenburg door de Russische veiligheidsdienst FSB. Volgens Moskou werd de Amerikaan op heterdaad betrapt op spionage terwijl hij werkte aan een artikel. Zijn voorarrest werd in mei al eens eerder voor drie maanden verlengd. Dat gebeurt nu dus voor de tweede keer. Gershkovich ging in april en juni ook al in beroep tegen zijn voorlopige hechtenis, maar zonder resultaat.
De Verenigde Staten hebben Rusland meermaals opgeroepen om Gershkovich vrij te laten. Volgens de Amerikaanse regering en The Wall Street Journal zijn de beschuldigingen ongegrond. Er is nog geen datum voor de rechtszaak. Als Gershkovich wordt veroordeeld, hangt hem maximaal twintig jaar cel boven het hoofd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.
2 uur geledenKABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.
5 uur geledenTAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.
6 uur geleden