Amerikaanse investeerder vrij uit huisarrest in Rusland
MOSKOU (ANP) - Het huisarrest van de Amerikaanse investeerder Michael Calvey in Rusland is opgeheven. Dat heeft het Hooggerechtshof in Moskou donderdag bepaald, meldden Russische media.
Calvey, oprichter van het investeringsfonds Baring Vostok, werd in februari 2019 gearresteerd wegens verduistering in verband met een geschil over een deal voor geldschieter Vostotsjni (Oriëntaalse) Bank. De nu omstreden leenbank wordt ook de Orient Expressbank genoemd.
De 51-jarige Calvey behoort tot de grootste particuliere investeerders in Rusland. Hij werd verdacht van het verduisteren van omgerekend ongeveer 34 miljoen euro. Calvey, die de beschuldigingen ontkende, zou tot 13 november onder huisarrest staan.
Conflict
Calvey is in conflict met twee invloedrijke zakenmannen die betrokken waren bij de fusie van de in problemen geraakte 'Oriënt Express' met de eveneens in zwaar weer verkerende Uniastrum Bank van Artem Avetsjian. Hij is een van de zakenlui die zeggen door Calvey te zijn benadeeld.
Zijn arrestatie veroorzaakte verontwaardiging onder zowel buitenlandse als Russische investeerders, evenals een aantal spraakmakende figuren in de buurt van het Kremlin.
De vrijlating volgt na een overeengekomen schikking van zo'n 27 miljoen euro tussen Baring Vostok en Avetsjians Finvison Holdings.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
9 minuten geledenKADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association of Nigeria (CAN).
12 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
45 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
50 minuten geledenMILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.
1 uur geleden