Amerikaanse investeerder voor Formule 1-team McLaren
ABU DHABI (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft voorafgaand aan de laatste race van het seizoen in Abu Dhabi de komst van een Amerikaanse investeerder aangekondigd. MSP Sports Capital neemt voor 185 miljoen pond, omgerekend 200 miljoen euro, een minderheidsbelang. McLaren hoopt met de Amerikaanse investeringen weer terug te keren aan de top van de Formule 1.
"Deze investering komt op een cruciaal moment", zegt teambaas Zak Brown. "MSP Sports Capital is in de eerste plaats een sportinvesteerder. Deze mensen kennen de markt, ze hebben veel ervaring en al veel successen geboekt in de sportwereld. Ze worden zowel partner als aandeelhouder. Deze nieuwe investering ondersteunt ons plan om McLaren terug te brengen in de strijd om overwinningen en wereldtitels in de Formule 1 en de IndyCar."
De Amerikanen nemen in eerste instantie 15 procent van de aandelen in handen. Het is de bedoeling dat dit aandelenpakket in de komende twee jaar wordt uitgebreid tot maximaal 33 procent. De waarde van McLaren bedraagt dan 560 miljoen pond, omgerekend ruim 610 miljoen euro.
De Britse renstal heeft na een aantal teleurstellende jaren in de Formule 1 weer de weg omhoog gevonden. McLaren eindigde vorig jaar als vierde in het WK voor constructeurs. In de slotrace van dit seizoen strijdt de renstal met Racing Point en Renault om de derde plek achter Mercedes en Red Bull. De McLaren-coureurs Carlos Sainz en Lando Norris reden vooralsnog 184 punten bij elkaar. Racing Point heeft 194 punten, Renault 172. Sainz stapt na dit jaar over naar Ferrari, Daniel Ricciardo neemt zijn plek over bij McLaren.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
6 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
9 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
23 uur geleden