Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse investeerder neemt minderheidsbelang in Funda

Amerikaanse investeerder neemt minderheidsbelang in Funda

UTRECHT (ANP) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij General Atlantic heeft een minderheidsbelang gekocht in huizenwebsite Funda. Het gaat om ruim 1,2 miljoen aandelen die samen een belang van 24 procent vertegenwoordigen, meldt makelaarsorganisatie NVM. De overige aandelen zijn nog in handen van de NVM en Stichting Administratiekantoor funda (STAK), goed voor belangen van respectievelijk 71 procent en 5 procent.

STAK vertegenwoordigt de certificaathouders van Funda, een soort aandeelhouders zonder stemrecht. General Atlantic heeft in november nog een bod gedaan op het volledige belang van de stichting in Funda. Daarmee hadden ze de mogelijkheid om uit de huizenwebsite te stappen, na een jarenlang conflict met de NVM. Die ging over de toekomst van Funda en de strategie van het bedrijf.

Naar nu blijkt, blijft een klein belang nog in handen van STAK. General Atlantic neemt de overige certificaten over voor 64,43 euro per stuk. Als certificaathouders besluiten een jaar later uit te stappen, dan ligt de prijs per certificaat 5 euro hoger. Volgens de NVM-zegsman is het daarom ook lastig om precies te berekenen hoeveel General Atlantic betaalt voor het nieuw verworven belang.

De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee jaar geleden besloten dat er een onderzoek moest komen naar aanleiding van de ruzie tussen STAK en de NVM. Door de toetreding van General Atlantic als aandeelhouder zou nu besloten kunnen worden dat dit onderzoek wordt beƫindigd, stelt de NVM.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

8 uur geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

9 uur geleden
KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

12 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

12 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

12 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

13 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

14 uur geleden