Amerikaanse investeerder neemt minderheidsbelang in Funda
UTRECHT (ANP) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij General Atlantic heeft een minderheidsbelang gekocht in huizenwebsite Funda. Het gaat om ruim 1,2 miljoen aandelen die samen een belang van 24 procent vertegenwoordigen, meldt makelaarsorganisatie NVM. De overige aandelen zijn nog in handen van de NVM en Stichting Administratiekantoor funda (STAK), goed voor belangen van respectievelijk 71 procent en 5 procent.
STAK vertegenwoordigt de certificaathouders van Funda, een soort aandeelhouders zonder stemrecht. General Atlantic heeft in november nog een bod gedaan op het volledige belang van de stichting in Funda. Daarmee hadden ze de mogelijkheid om uit de huizenwebsite te stappen, na een jarenlang conflict met de NVM. Die ging over de toekomst van Funda en de strategie van het bedrijf.
Naar nu blijkt, blijft een klein belang nog in handen van STAK. General Atlantic neemt de overige certificaten over voor 64,43 euro per stuk. Als certificaathouders besluiten een jaar later uit te stappen, dan ligt de prijs per certificaat 5 euro hoger. Volgens de NVM-zegsman is het daarom ook lastig om precies te berekenen hoeveel General Atlantic betaalt voor het nieuw verworven belang.
De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee jaar geleden besloten dat er een onderzoek moest komen naar aanleiding van de ruzie tussen STAK en de NVM. Door de toetreding van General Atlantic als aandeelhouder zou nu besloten kunnen worden dat dit onderzoek wordt beƫindigd, stelt de NVM.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
2 uur geleden