Amerikaanse inflatie zwakt af door goedkopere brandstoffen
WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in maart een stuk minder snel gestegen dan een maand eerder. Ten opzichte van een jaar eerder werd het leven vorige maand 5 procent duurder, aldus de Amerikaanse overheid. In februari bedroeg de inflatie nog 6 procent, maar de dalende prijzen van brandstoffen en tweedehands auto's zetten een rem op de verdere geldontwaarding.
De voor de Federal Reserve belangrijke kerninflatie nam nog wel toe. Dat is de inflatie zonder de sterk schommelende prijzen voor energie en voedsel. Die kwam op jaarbasis uit op 5,6 procent, terwijl dat in februari nog 5,5 procent was. Zo gingen de kosten voor wonen op jaarbasis met meer dan 8 procent omhoog en die voor transport met haast 14 procent.
Ook voedsel wordt nog altijd snel duurder in de VS. Thuis eten kostte 8,4 procent meer dan een jaar eerder, uit eten werd 8,8 procent duurder. Maar daar staat dus tegenover dat brandstof meer dan 17 procent goedkoper werd dan een jaar eerder. Voor elektriciteit betaalden Amerikanen wel ruim 10 procent meer dan in maart 2022.
De inflatiecijfers spelen een belangrijke rol binnen het rentebeleid van de Fed, wat erop gericht is om die inflatie in toom te houden. Dat de inflatie minder hard stijgt is in dat opzicht goed nieuws en maakt het wellicht mogelijk dat de rente niet verder wordt verhoogd. Maar zowel de inflatie als de kerninflatie liggen nog altijd ruimschoots boven het doel van de Fed van rond de 2 procent.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
59 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
2 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
4 uur geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
5 uur geleden