Amerikaanse ijshockeycompetitie start op 13 januari
NEW YORK (ANP) - Het seizoen in de Noord-Amerikaanse ijshockeycompetitie NHL begint op 13 januari. Dat hebben de bazen van de NHL bevestigd nadat ze vrijdag een akkoord hadden bereikt met de in de NHLPA vertegenwoordigde ijshockeyers. Er zijn tot 8 mei 56 speeldagen waarna de play-offs plaatsvinden tot medio juli. In de play-offs, waarin volgens het best-of-seven-format wordt gespeeld, treden zestien teams aan.
Canada heeft de grenzen met de Verenigde Staten gesloten vanwege de coronacrisis, met uitzondering van enkele essentiële diensten. Daarom is een divisie - de North Division - gecreëerd met de zeven Canadese ploegen, die in het reguliere seizoen dus enkel tegen elkaar spelen. Ook in de VS vinden alleen wedstrijden plaats tussen teams van dezelfde geografische divisie. De Amerikaanse ploegen zijn ondergebracht in een East Division, een Central Division en een West Division, die elk uit acht ploegen bestaan.
Tampa Bay veroverde eind september de Stanley Cup, de trofee voor de NHL-kampioen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
19 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geleden