Amerikaanse ijshockeycompetitie start op 13 januari
NEW YORK (ANP) - Het seizoen in de Noord-Amerikaanse ijshockeycompetitie NHL begint op 13 januari. Dat hebben de bazen van de NHL bevestigd nadat ze vrijdag een akkoord hadden bereikt met de in de NHLPA vertegenwoordigde ijshockeyers. Er zijn tot 8 mei 56 speeldagen waarna de play-offs plaatsvinden tot medio juli. In de play-offs, waarin volgens het best-of-seven-format wordt gespeeld, treden zestien teams aan.
Canada heeft de grenzen met de Verenigde Staten gesloten vanwege de coronacrisis, met uitzondering van enkele essentiële diensten. Daarom is een divisie - de North Division - gecreëerd met de zeven Canadese ploegen, die in het reguliere seizoen dus enkel tegen elkaar spelen. Ook in de VS vinden alleen wedstrijden plaats tussen teams van dezelfde geografische divisie. De Amerikaanse ploegen zijn ondergebracht in een East Division, een Central Division en een West Division, die elk uit acht ploegen bestaan.
Tampa Bay veroverde eind september de Stanley Cup, de trofee voor de NHL-kampioen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
8 uur geleden