Amerikaanse ijshockeycompetitie start op 13 januari
NEW YORK (ANP) - Het seizoen in de Noord-Amerikaanse ijshockeycompetitie NHL begint op 13 januari. Dat hebben de bazen van de NHL bevestigd nadat ze vrijdag een akkoord hadden bereikt met de in de NHLPA vertegenwoordigde ijshockeyers. Er zijn tot 8 mei 56 speeldagen waarna de play-offs plaatsvinden tot medio juli. In de play-offs, waarin volgens het best-of-seven-format wordt gespeeld, treden zestien teams aan.
Canada heeft de grenzen met de Verenigde Staten gesloten vanwege de coronacrisis, met uitzondering van enkele essentiële diensten. Daarom is een divisie - de North Division - gecreëerd met de zeven Canadese ploegen, die in het reguliere seizoen dus enkel tegen elkaar spelen. Ook in de VS vinden alleen wedstrijden plaats tussen teams van dezelfde geografische divisie. De Amerikaanse ploegen zijn ondergebracht in een East Division, een Central Division en een West Division, die elk uit acht ploegen bestaan.
Tampa Bay veroverde eind september de Stanley Cup, de trofee voor de NHL-kampioen.
Meer uit Sport
VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
4 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
7 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
22 uur geleden