Amerikaanse Huis zet minister voor Binnenlandse Veiligheid af
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gestemd voor afzetting van de minister van Binnenlandse Veiligheid, Alejandro Mayorkas. Het Huis verwijt hem stelselmatig te hebben geweigerd strengere immigratiewetgeving door te voeren, terwijl het aantal migranten dat de grens van de VS met Mexico probeert over te steken sterk is toegenomen.
Die strengere wetgeving is een eis die de Republikeinen hebben gesteld om hulp aan onder meer Oekraïne goed te keuren. In het Huis hebben de Republikeinen de meerderheid, in de Senaat de Democraten. Daarom wordt verwacht dat de Senaat tegen de afzetting van Mayorkas zal stemmen.
President Joe Biden reageerde verontwaardigd op de afzetting en noemde die "ongrondwettelijk".
De Senaat keurde hulp aan Oekraïne, Israël en Taiwan ter waarde van 95 miljard dollar, een kleine 89 miljard euro, goed. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft al gezegd dat hij de hulp aan Oekraïne niet in stemming zal brengen. Daarmee steunt hij voormalig president Donald Trump, die in de race is voor de Republikeinse nominatie voor de presidentsverkiezingen in november. Trump is tegen militaire steun aan Oekraïne.
Meer uit Buitenland
PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
43 minuten geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
1 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
2 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
2 uur geledenRUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.
4 uur geleden