Amerikaanse Huis zet minister voor Binnenlandse Veiligheid af
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gestemd voor afzetting van de minister van Binnenlandse Veiligheid, Alejandro Mayorkas. Het Huis verwijt hem stelselmatig te hebben geweigerd strengere immigratiewetgeving door te voeren, terwijl het aantal migranten dat de grens van de VS met Mexico probeert over te steken sterk is toegenomen.
Die strengere wetgeving is een eis die de Republikeinen hebben gesteld om hulp aan onder meer Oekraïne goed te keuren. In het Huis hebben de Republikeinen de meerderheid, in de Senaat de Democraten. Daarom wordt verwacht dat de Senaat tegen de afzetting van Mayorkas zal stemmen.
President Joe Biden reageerde verontwaardigd op de afzetting en noemde die "ongrondwettelijk".
De Senaat keurde hulp aan Oekraïne, Israël en Taiwan ter waarde van 95 miljard dollar, een kleine 89 miljard euro, goed. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft al gezegd dat hij de hulp aan Oekraïne niet in stemming zal brengen. Daarmee steunt hij voormalig president Donald Trump, die in de race is voor de Republikeinse nominatie voor de presidentsverkiezingen in november. Trump is tegen militaire steun aan Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
39 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
2 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
4 uur geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
5 uur geleden