Amerikaanse honkbalcompetitie MLB wil tijdklok voor werpers
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse honkbalcompetitie MLB overweegt een tijdklok voor de werpers in te voeren om de duur van de wedstrijden te verkorten. Dat meldt de sportzender ESPN. Het gaat om 14 seconden bij lege honken en 19 seconden als een of meer honken zijn bezet. Experimenten in een lagere divisie hebben uitgewezen dat met een tijdklok wedstrijden gemiddeld 21 minuten korter duren.
De MLB ziet graag dat de wedstrijden in iets hoger tempo worden afgewerkt. Ze namen in 2021 gemiddeld 3 uur, 10 minuten en 7 seconden in beslag. Dat is 20 minuten langer dan zo'n tien jaar geleden. Het invoeren van een tijdblok waarbinnen een pitcher de bal moet werpen is een heikel onderwerp. Het is een van de knelpunten in de moeizame onderhandelingen over de collectieve arbeidsovereenkomst die momenteel worden gevoerd tussen de eigenaren van de clubs en de spelersvakbond.
In het verleden hebben veel honkballers zich uitgesproken tegen een tijdklok.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Lando Norris blijft ontspannen en gefocust op zichzelf, ook nu hij de leiding in het kampioenschap heeft overgenomen van zijn teamgenoot Oscar Piastri. Dat heeft de Britse McLaren-coureur gezegd na zijn zege in de Grote Prijs van Mexico waardoor hij 1 punt meer heeft dan de Australiër. Piastri verspeelde in de afgelopen races een ruime voorsprong.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de titelstrijd in de Formule 1 een nieuwe wending gegeven. De Brit van McLaren nam door een imponerende zege in de Grote Prijs van Mexico de leiding in het kampioenschap over van zijn teamgenoot Oscar Piastri, die als vijfde finishte.
12 uur geledenSANTIAGO (ANP) - De Nederlandse equipe op de WK baanwielrennen heeft de titelstrijd in Chili afgesloten met negen gouden medailles, twee zilveren en twee bronzen. Geen land kwam in de buurt op de piste van Santiago. Grootverdiener was Harrie Lavreysen die zondag op de sprint zijn vierde wereldtitel veroverde. Hetty van de Wouw kon op de keirin geen gevolg geven aan haar drie titels.
13 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Yoeri Havik heeft bij de WK baanwielrennen in Chili het brons veroverd op de afvalkoers. De titel was voor de Italiaan Elia Viviani, die zijn carrière dit jaar beëindigt. Het zilver was voor de Nieuw-Zeelander Campbell Stewart.
14 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen keert terug van de WK baanwielrennen met vier gouden medailles. "Niet normaal, ik voelde me zo goed", zei hij na zijn winst op de sprint op de slotdag van de titelstrijd in de Chileense hoofdstad Santiago. Hij versloeg in de finale Matthew Richardson, de Brit die hem "getriggerd" had door in augustus Lavreysen het wereldrecord op de 200 meter af te nemen.
15 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is voor de zevende keer op rij wereldkampioen geworden op de sprint. De 28-jarige Brabander versloeg in de finale de Brit Matthew Richardson in twee heats. Voor Lavreysen was het zijn vierde wereldtitel op de WK in Chili. Eerder was hij daar de beste op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland - op de keirin en de kilometer tijdrit.
16 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet zijn er op de WK wielrennen in Chili niet in geslaagd de finale te bereiken op de keirin. Van de Wouw, goed voor drie wereldtitels op de piste van Santiago, eindigde in haar halve finale als vierde waar een plaats bij de eerste drie nodig was. Van der Peet finishte in haar heat als vijfde.
16 uur geleden