Amerikaanse honkbalcompetitie MLB wil tijdklok voor werpers
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse honkbalcompetitie MLB overweegt een tijdklok voor de werpers in te voeren om de duur van de wedstrijden te verkorten. Dat meldt de sportzender ESPN. Het gaat om 14 seconden bij lege honken en 19 seconden als een of meer honken zijn bezet. Experimenten in een lagere divisie hebben uitgewezen dat met een tijdklok wedstrijden gemiddeld 21 minuten korter duren.
De MLB ziet graag dat de wedstrijden in iets hoger tempo worden afgewerkt. Ze namen in 2021 gemiddeld 3 uur, 10 minuten en 7 seconden in beslag. Dat is 20 minuten langer dan zo'n tien jaar geleden. Het invoeren van een tijdblok waarbinnen een pitcher de bal moet werpen is een heikel onderwerp. Het is een van de knelpunten in de moeizame onderhandelingen over de collectieve arbeidsovereenkomst die momenteel worden gevoerd tussen de eigenaren van de clubs en de spelersvakbond.
In het verleden hebben veel honkballers zich uitgesproken tegen een tijdklok.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
1 dag geleden