Amerikaanse honkbalcompetitie MLB wil tijdklok voor werpers
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse honkbalcompetitie MLB overweegt een tijdklok voor de werpers in te voeren om de duur van de wedstrijden te verkorten. Dat meldt de sportzender ESPN. Het gaat om 14 seconden bij lege honken en 19 seconden als een of meer honken zijn bezet. Experimenten in een lagere divisie hebben uitgewezen dat met een tijdklok wedstrijden gemiddeld 21 minuten korter duren.
De MLB ziet graag dat de wedstrijden in iets hoger tempo worden afgewerkt. Ze namen in 2021 gemiddeld 3 uur, 10 minuten en 7 seconden in beslag. Dat is 20 minuten langer dan zo'n tien jaar geleden. Het invoeren van een tijdblok waarbinnen een pitcher de bal moet werpen is een heikel onderwerp. Het is een van de knelpunten in de moeizame onderhandelingen over de collectieve arbeidsovereenkomst die momenteel worden gevoerd tussen de eigenaren van de clubs en de spelersvakbond.
In het verleden hebben veel honkballers zich uitgesproken tegen een tijdklok.
Meer uit Sport
MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
17 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
19 uur geleden