Amerikaanse honkbalcompetitie MLB wil tijdklok voor werpers
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse honkbalcompetitie MLB overweegt een tijdklok voor de werpers in te voeren om de duur van de wedstrijden te verkorten. Dat meldt de sportzender ESPN. Het gaat om 14 seconden bij lege honken en 19 seconden als een of meer honken zijn bezet. Experimenten in een lagere divisie hebben uitgewezen dat met een tijdklok wedstrijden gemiddeld 21 minuten korter duren.
De MLB ziet graag dat de wedstrijden in iets hoger tempo worden afgewerkt. Ze namen in 2021 gemiddeld 3 uur, 10 minuten en 7 seconden in beslag. Dat is 20 minuten langer dan zo'n tien jaar geleden. Het invoeren van een tijdblok waarbinnen een pitcher de bal moet werpen is een heikel onderwerp. Het is een van de knelpunten in de moeizame onderhandelingen over de collectieve arbeidsovereenkomst die momenteel worden gevoerd tussen de eigenaren van de clubs en de spelersvakbond.
In het verleden hebben veel honkballers zich uitgesproken tegen een tijdklok.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
2 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
3 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
4 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
21 uur geleden