Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse heffingen tegen EU definitief

Amerikaanse heffingen tegen EU definitief

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Staten mogen definitief importheffingen instellen op Europese goederen. Dat heeft Wereldhandelsorganisatie WTO bepaalt. Vier Europese landen pasten gunstige leningen voor vliegtuigbouwer Airbus niet voldoende aan om dat te voorkomen.

De WTO had in oktober al bepaald dat de VS heffingen mochten instellen op 7,5 miljard dollar aan Europese goederen. Die straf werd de EU opgelegd vanwege gunstige leningen die Airbus kreeg van Frankrijk, Duitsland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk voor de ontwikkeling van de toestellen A380 en A350.

Vliegtuigmaker Airbus vindt dat de VS de heffingen zouden moeten verlagen tot 5,5 miljard, omdat de A380 niet meer wordt verkocht. Airbus bouwt het toestel nog wel om de huidige bestellingen te kunnen afleveren.

De ruzie tussen de VS en de EU over subsidies voor vliegtuigbouwers loopt al meer dan tien jaar. Begin volgend jaar doet de WTO uitspraak in een door de EU aangespannen zaak over Amerikaanse staatssteun voor Airbus-rivaal Boeing.

Meer uit Financieel

Bedrijven VS en Canada roepen op tot hervatten handelsoverleg

WASHINGTON (ANP/DPA) - Ondernemersorganisaties in zowel de Verenigde Staten als Canada hebben de regeringen van hun landen opgeroepen om het handelsoverleg te hervatten. Gesprekken over een handelsdeal liepen dit weekend stuk, waarna hoge Amerikaanse importheffingen op Canadese goederen in werking traden en Canada tegenheffingen aankondigde.

6 uur geleden
Europees deel TikTok boekt eerste winst, rechtszaken kosten veel

LONDEN (ANP) - Het Europese onderdeel van socialemediaconcern TikTok heeft vorig jaar voor het eerst winst geboekt, dankzij de grote toestroom van gebruikers. Tegelijkertijd zette het bedrijf ruim 1 miljard dollar apart voor rechtszaken en boetes, schrijft de dochteronderneming in haar jaarverslag over 2025.

8 uur geleden
VW-baas waarschuwt voor ingrijpende kostenbesparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De topman van Volkswagen (VW) waarschuwt dat het bedrijf de komende tijd ingrijpende kostenbesparingen doorvoert. "De komende weken komt het erop aan: iedereen moet de schouders eronder zetten", zei Oliver Blume in een interview met Bild am Sonntag. "We zijn begonnen aan het grootste transformatieplan ooit voor het Volkswagen-concern."

10 uur geleden
Carney: Canadese tegenheffingen treffen staal- en zuivelsector VS

OTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse importheffingen voor Canada zullen beantwoord worden met heffingen op onder meer staal- en zuivelproducten uit de Verenigde Staten, aldus de Canadese premier Mark Carney. Vrijdagavond laat klapten de onderhandelingen tussen de twee buurlanden waardoor de VS vanaf zaterdag een invoerbelasting van 50 procent hanteren voor vele Canadese producten.

1 dag geleden
Banca Generali bestudeert ongevraagd overnamebod van concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De directie van de Italiaanse bank Banca Generali bestudeert het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. "Hoewel momenteel een grondige analyse van de voorwaarden van het bod plaatsvindt, geeft Banca Generali binnen de wettelijke termijn en volgens de voorgeschreven procedures zijn oordeel over het bod," aldus de bank.

1 dag geleden
Ben & Jerry's verliest groot deel van rechtszaak tegen Unilever

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.

1 dag geleden
Strengere belastingen zetten rem op luxeverkoop in China

BEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.

1 dag geleden