Amerikaanse heffingen kosten Sony honderden miljoenen
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse elektronicaconcern Sony waarschuwt dat de winst dit jaar 100 miljard yen (620 miljoen euro) lager uitvalt door de Amerikaanse importheffingen.
Het bedrijf rekent nu op een operationele winst van 1,28 biljoen yen in zijn gebroken boekjaar dat loopt tot eind maart, vrijwel gelijk aan vorig jaar. Dat is onder de verwachtingen van analisten, ook zonder de impact van de invoerheffingen.
In februari verhoogde Sony zijn verwachtingen voor de winst en omzet nog, omdat het verwachtte te blijven profiteren van zijn games- en muziekdivisies. Het entertainmentconcern zit met zijn muziektak achter bekende artiesten als Beyoncé en Lil Nas X en verdient veel aan muziekstreaming.
PlayStation 5
Sony kondigde woensdag ook de planning aan voor de gedeeltelijke afsplitsing van zijn financiële tak. Naar verwachting worden de financiële activiteiten eind september naar de beurs gebracht.
Sony's nieuwe topman Hiroki Totoki staat voor een lastige opgave door de Amerikaanse handelstarieven. De Verenigde Staten zijn goed voor het merendeel van de verkoop van de PlayStation 5, die grotendeels in China wordt geproduceerd. Vorige maand verhoogde Sony de prijs van de console al in Europa, Australië en Nieuw-Zeeland. Of ook Amerikaanse consumenten binnenkort meer gaan betalen als de invoerheffingen aanhouden is nog de vraag.
Hogere prijzen kunnen de verkopen van de vijf jaar oude spelconsole afremmen, zeker nu Sony de concurrentie aangaat met de Switch 2 van rivaal Nintendo, die volgende maand wordt gelanceerd. Daar komt bij dat het uitstel van het langverwachte Grand Theft Auto VI van Rockstar Games drukt op de PlayStation-verkopen in het huidige boekjaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
21 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
22 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
1 dag geleden