Amerikaanse havens draaien overuren vanwege feestdagen
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De haven van Los Angeles blijft de komende maanden 24 uur per dag en zeven dagen per week open, maakte het Witte Huis woensdag (lokale tijd) bekend. De haven van het nabijgelegen Long Beach besloot daar een aantal weken geleden al toe.
In aanvulling op de aankondiging van de autoriteiten hebben private partijen ook aangekondigd 's nachts door te werken. Grote winkelketens als Walmart, Home Depot en Target, en vervoerders als UPS en FedEx, hebben toegezegd 's nachts meer goederen vanuit de haven verder het land in te vervoeren.
Het havengebied van Los Angeles/Long Beach aan de Amerikaanse westkust behoort tot de drukste havens van de VS. Het gebied heeft al maanden te maken met lange wachttijden voor het lossen van vrachtschepen en er liggen tientallen vrachtschepen voor anker bij de ingang van de haven in de Grote Oceaan. De opstopping zorgt voor problemen bij de levering van goederen in talloze sectoren.
Zowel de regering van de Amerikaanse president Joe Biden als private partijen vreesden dat de aanstaande feestdagen, waarbij Amerikaanse winkels een groot deel van hun jaaromzet genereren, in gevaar zouden komen. The Wall Street Journal berichtte eerder deze week al dat onder andere Walmart en Target daarom eigen schepen gingen charteren, die in kleinere havens terecht konden om zo de wachttijden in Los Angeles/Long Beach te omzeilen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
41 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
9 uur geleden