Amerikaanse Griner schrijft boek over periode in Russische cel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalster Brittney Griner schrijft een boek over haar tijd in de Russische gevangenis. Ze zat bijna tien maanden vast en kwam in december pas vrij na een gevangenenruil. De uitgever wil haar memoires volgend voorjaar uitbrengen.
Griner zegt een gedetailleerd en grondig verslag te willen schrijven van alles wat ze meemaakte sinds haar arrestatie in februari 2022. "Lezers zullen mijn verhaal horen en begrijpen waarom ik zo dankbaar ben voor de massale steun van mensen over de hele wereld." De uitgever zegt dat het gaat over haar "schrijnende ervaring met onterecht gevangenschap en hoe lastig het was om wegwijs te worden in het Russische juridische systeem, in een taal die ze niet sprak".
De 32-jarige Griner werd opgepakt omdat ze op het vliegveld van Moskou een gram cannabisolie bij zich had. Ze is een van de beste basketbalsters van de Verenigde Staten en daarom maakte haar arrestatie veel los. Uiteindelijk kon ze worden geruild tegen de Russische wapenhandelaar Viktor Bout.
Griner heeft nog geen wedstrijd gebasketbald sinds ze terug is in de Verenigde Staten, maar als het goed is maakt ze over ruim een maand haar rentree voor haar club Phoenix Mercury.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
21 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geleden