Amerikaanse Griner schrijft boek over periode in Russische cel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalster Brittney Griner schrijft een boek over haar tijd in de Russische gevangenis. Ze zat bijna tien maanden vast en kwam in december pas vrij na een gevangenenruil. De uitgever wil haar memoires volgend voorjaar uitbrengen.
Griner zegt een gedetailleerd en grondig verslag te willen schrijven van alles wat ze meemaakte sinds haar arrestatie in februari 2022. "Lezers zullen mijn verhaal horen en begrijpen waarom ik zo dankbaar ben voor de massale steun van mensen over de hele wereld." De uitgever zegt dat het gaat over haar "schrijnende ervaring met onterecht gevangenschap en hoe lastig het was om wegwijs te worden in het Russische juridische systeem, in een taal die ze niet sprak".
De 32-jarige Griner werd opgepakt omdat ze op het vliegveld van Moskou een gram cannabisolie bij zich had. Ze is een van de beste basketbalsters van de Verenigde Staten en daarom maakte haar arrestatie veel los. Uiteindelijk kon ze worden geruild tegen de Russische wapenhandelaar Viktor Bout.
Griner heeft nog geen wedstrijd gebasketbald sinds ze terug is in de Verenigde Staten, maar als het goed is maakt ze over ruim een maand haar rentree voor haar club Phoenix Mercury.
Meer uit Sport
OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
9 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
12 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
14 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
15 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
15 uur geleden