Amerikaanse Griner schrijft boek over periode in Russische cel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalster Brittney Griner schrijft een boek over haar tijd in de Russische gevangenis. Ze zat bijna tien maanden vast en kwam in december pas vrij na een gevangenenruil. De uitgever wil haar memoires volgend voorjaar uitbrengen.
Griner zegt een gedetailleerd en grondig verslag te willen schrijven van alles wat ze meemaakte sinds haar arrestatie in februari 2022. "Lezers zullen mijn verhaal horen en begrijpen waarom ik zo dankbaar ben voor de massale steun van mensen over de hele wereld." De uitgever zegt dat het gaat over haar "schrijnende ervaring met onterecht gevangenschap en hoe lastig het was om wegwijs te worden in het Russische juridische systeem, in een taal die ze niet sprak".
De 32-jarige Griner werd opgepakt omdat ze op het vliegveld van Moskou een gram cannabisolie bij zich had. Ze is een van de beste basketbalsters van de Verenigde Staten en daarom maakte haar arrestatie veel los. Uiteindelijk kon ze worden geruild tegen de Russische wapenhandelaar Viktor Bout.
Griner heeft nog geen wedstrijd gebasketbald sinds ze terug is in de Verenigde Staten, maar als het goed is maakt ze over ruim een maand haar rentree voor haar club Phoenix Mercury.
Meer uit Sport
LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
6 uur geleden