Amerikaanse Griner schrijft boek over periode in Russische cel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalster Brittney Griner schrijft een boek over haar tijd in de Russische gevangenis. Ze zat bijna tien maanden vast en kwam in december pas vrij na een gevangenenruil. De uitgever wil haar memoires volgend voorjaar uitbrengen.
Griner zegt een gedetailleerd en grondig verslag te willen schrijven van alles wat ze meemaakte sinds haar arrestatie in februari 2022. "Lezers zullen mijn verhaal horen en begrijpen waarom ik zo dankbaar ben voor de massale steun van mensen over de hele wereld." De uitgever zegt dat het gaat over haar "schrijnende ervaring met onterecht gevangenschap en hoe lastig het was om wegwijs te worden in het Russische juridische systeem, in een taal die ze niet sprak".
De 32-jarige Griner werd opgepakt omdat ze op het vliegveld van Moskou een gram cannabisolie bij zich had. Ze is een van de beste basketbalsters van de Verenigde Staten en daarom maakte haar arrestatie veel los. Uiteindelijk kon ze worden geruild tegen de Russische wapenhandelaar Viktor Bout.
Griner heeft nog geen wedstrijd gebasketbald sinds ze terug is in de Verenigde Staten, maar als het goed is maakt ze over ruim een maand haar rentree voor haar club Phoenix Mercury.
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
2 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
4 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
7 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
21 uur geleden