Amerikaanse golfers leiden op Masters, record voor Woods
AUGUSTA (ANP/RTR/DPA) - Drie Amerikaanse golfers, Max Homa, Bryson DeChambeau en Scottie Scheffler, delen na de tweede ronde de eerste plaats bij de Masters in Augusta met elk 138 slagen (zes onder par). Onder zware omstandigheden ging de aandacht vooral ook uit naar Tiger Woods. De golflegende bereikte met een totaal van 145 slagen na twee ronden voor de 24e keer op rij de 'cut' op het majortoernooi van Augusta, waardoor de 48-jarige Amerikaan ook de komende twee dagen nog meedoet. Woods deelt na een tweede ronde van 72 slagen, de 22e plaats.
De stevige wind leidde tot hoge scores. DeChambeau, de US Open-kampioen van 2020 liep een tweede ronde van 73 slagen en zag zijn twee landgenoten langszij komen. Scheffler kwam tot 72 slagen, Homa deed het nog een slag beter. Met zijn ronde van 71 slagen noteerde hij de op een na beste ronde van de dag. Het trio wordt gevolgd door de Deen Nicola Højgaard die met 140 slagen de vierde plaats inneemt.
Woods liep na zijn openingsronde van 73 slagen een tweede ronde van 72 slagen (par) met vier birdies en vier bogeys. De vijfvoudige Masters-winnaar steeg dertien plaatsen en kon weer een mijlpaal bijschrijven. Drie jaar na zijn zware auto-ongeluk, waarbij hij zijn rechterbeen verbrijzelde, haalde hij ook bij zijn 24e deelname de cut. Woods nam voor het eerst deel in 1997. Hij deelde het record van 23 met de Zuid-Afrikaan Gary Player en de Amerikaan Fred Couples. "Ik ben er nog bij, ik kan het toernooi winnen", sprak Woods tevreden. Zijn laatste zege op de Masters dateert van 2019.
De Spanjaard Jon Rahm, de regerend kampioen in Augusta, kwam niet verder dan een tweede ronde van 76 slagen en zakte van de 35e naar de 44e plaats. Ook de Noord-Ier Rory McIlroy kende een slechte dag. De nummer 2 van de wereld had 77 slagen nodig en zakte naar de 35e plaats op tien slagen van de leiders.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.
9 minuten geledenNINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
15 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
20 uur geleden