Amerikaanse golfers leiden op Masters, record voor Woods
AUGUSTA (ANP/RTR/DPA) - Drie Amerikaanse golfers, Max Homa, Bryson DeChambeau en Scottie Scheffler, delen na de tweede ronde de eerste plaats bij de Masters in Augusta met elk 138 slagen (zes onder par). Onder zware omstandigheden ging de aandacht vooral ook uit naar Tiger Woods. De golflegende bereikte met een totaal van 145 slagen na twee ronden voor de 24e keer op rij de 'cut' op het majortoernooi van Augusta, waardoor de 48-jarige Amerikaan ook de komende twee dagen nog meedoet. Woods deelt na een tweede ronde van 72 slagen, de 22e plaats.
De stevige wind leidde tot hoge scores. DeChambeau, de US Open-kampioen van 2020 liep een tweede ronde van 73 slagen en zag zijn twee landgenoten langszij komen. Scheffler kwam tot 72 slagen, Homa deed het nog een slag beter. Met zijn ronde van 71 slagen noteerde hij de op een na beste ronde van de dag. Het trio wordt gevolgd door de Deen Nicola Højgaard die met 140 slagen de vierde plaats inneemt.
Woods liep na zijn openingsronde van 73 slagen een tweede ronde van 72 slagen (par) met vier birdies en vier bogeys. De vijfvoudige Masters-winnaar steeg dertien plaatsen en kon weer een mijlpaal bijschrijven. Drie jaar na zijn zware auto-ongeluk, waarbij hij zijn rechterbeen verbrijzelde, haalde hij ook bij zijn 24e deelname de cut. Woods nam voor het eerst deel in 1997. Hij deelde het record van 23 met de Zuid-Afrikaan Gary Player en de Amerikaan Fred Couples. "Ik ben er nog bij, ik kan het toernooi winnen", sprak Woods tevreden. Zijn laatste zege op de Masters dateert van 2019.
De Spanjaard Jon Rahm, de regerend kampioen in Augusta, kwam niet verder dan een tweede ronde van 76 slagen en zakte van de 35e naar de 44e plaats. Ook de Noord-Ier Rory McIlroy kende een slechte dag. De nummer 2 van de wereld had 77 slagen nodig en zakte naar de 35e plaats op tien slagen van de leiders.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
41 minuten geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
3 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
6 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
6 uur geleden