Amerikaanse golfers leiden op Masters, record voor Woods
AUGUSTA (ANP/RTR/DPA) - Drie Amerikaanse golfers, Max Homa, Bryson DeChambeau en Scottie Scheffler, delen na de tweede ronde de eerste plaats bij de Masters in Augusta met elk 138 slagen (zes onder par). Onder zware omstandigheden ging de aandacht vooral ook uit naar Tiger Woods. De golflegende bereikte met een totaal van 145 slagen na twee ronden voor de 24e keer op rij de 'cut' op het majortoernooi van Augusta, waardoor de 48-jarige Amerikaan ook de komende twee dagen nog meedoet. Woods deelt na een tweede ronde van 72 slagen, de 22e plaats.
De stevige wind leidde tot hoge scores. DeChambeau, de US Open-kampioen van 2020 liep een tweede ronde van 73 slagen en zag zijn twee landgenoten langszij komen. Scheffler kwam tot 72 slagen, Homa deed het nog een slag beter. Met zijn ronde van 71 slagen noteerde hij de op een na beste ronde van de dag. Het trio wordt gevolgd door de Deen Nicola Højgaard die met 140 slagen de vierde plaats inneemt.
Woods liep na zijn openingsronde van 73 slagen een tweede ronde van 72 slagen (par) met vier birdies en vier bogeys. De vijfvoudige Masters-winnaar steeg dertien plaatsen en kon weer een mijlpaal bijschrijven. Drie jaar na zijn zware auto-ongeluk, waarbij hij zijn rechterbeen verbrijzelde, haalde hij ook bij zijn 24e deelname de cut. Woods nam voor het eerst deel in 1997. Hij deelde het record van 23 met de Zuid-Afrikaan Gary Player en de Amerikaan Fred Couples. "Ik ben er nog bij, ik kan het toernooi winnen", sprak Woods tevreden. Zijn laatste zege op de Masters dateert van 2019.
De Spanjaard Jon Rahm, de regerend kampioen in Augusta, kwam niet verder dan een tweede ronde van 76 slagen en zakte van de 35e naar de 44e plaats. Ook de Noord-Ier Rory McIlroy kende een slechte dag. De nummer 2 van de wereld had 77 slagen nodig en zakte naar de 35e plaats op tien slagen van de leiders.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Victoria Mboko heeft zich wegens een knieblessure afgemeld voor Wimbledon. De 19-jarige Canadese maakte bekend dat ze de rest van het grasseizoen mist, maar hoopt dat ze haar samenwerking met Serena Williams in het dubbelspel kan hervatten op de US Open.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/Belga) - België en Frankrijk organiseren in 2030 het Europees kampioenschap handbal voor vrouwen. De Franse handbalfederatie FFHandball meldde dat zaterdag.
47 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Bij het tennistoernooi van Rosmalen heeft de regen wederom voor een voortijdig afgebroken partij gezorgd. De kwartfinale tussen de Rus Daniil Medvedev en de Kroaat Marin Čilić is vrijdag na de tweede set bij een gelijke setstand stilgelegd en wordt zaterdag uitgespeeld. Eerder deze week gebeurde op dinsdag en donderdag hetzelfde bij wedstrijden van Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en het Nederlandse tennistalent Thijs Boogaard.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen is nog op zoek naar snelheid op het circuit van Barcelona. De viervoudig wereldkampioen noteerde in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië de zesde tijd in zijn Red Bull. Hij was bijna een seconde langzamer dan regerend wereldkampioen Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste ronde reed (1.15,426) op het hete asfalt.
17 uur geledenCREST-VOLAND (ANP) - Maxim van Gils heeft de zesde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe klopte bij de aankomst bergop in Crest-Voland de Noor Tobias Halland Johannessen. Van Gils' ploeggenoot Luke Tuckwell uit Australië werd derde en is de nieuwe leider in het algemeen klassement.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische topatlete Gudaf Tsegay is voor vier maanden geschorst om het overtreden van de dopingregels. De voormalig wereldkampioene op 5000 en 10.000 meter mag tot en met 30 september geen wedstrijden lopen. De AIU, de onafhankelijke integriteitseenheid in de mondiale atletiek, spreekt van een schikking.
19 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard is er net niet in geslaagd de kwartfinales van het grastoernooi van Rosmalen te bereiken. De 17-jarige Nederlander verloor met 3-6 6-4 6-7 (6) van de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev. De partij werd donderdag bij een voorsprong voor Boogaard van 3-2 in de tweede set gestaakt door de regen.
20 uur geleden