Amerikaanse golfer Wyndham Clark wint US Open
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer Wyndham Clark heeft op de Los Angeles Country Club de 123e editie van het US Open gewonnen. De 29-jarige Clark kwam eerder nooit verder dan een gedeelde 75e plek op een majortoernooi.
"Dit is pas mijn tweede overwinning op de PGA Tour. De eerste was onwerkelijk, maar deze ook", zei Clark, die bij twee eerdere deelnames aan het US Open de 'cut', de schifting na twee dagen, niet had overleefd. "Al besef ik het nog niet helemaal. Toen ik naar de laatste hole liep, werd ik best emotioneel. Het is een wervelstorm geweest, de afgelopen vijf tot zes weken. Ik ben daarom enorm blij hier te staan."
Clark noteerde zondag 70 slagen en kwam daarmee uit op een totaal van 270 (10 onder par). De Noord-Ier Rory McIlroy had een slag meer nodig en werd tweede. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld Scottie Scheffler eindigde op de derde plek.
Spannende slotfase
De zege van Clark leek in de slotfase nog even in gevaar te komen, na bogeys op de vijftiende en zestiende hole, maar hij herstelde zich met twee pars op de laatste twee holes. Clark had het verschil gemaakt op de eerste dag. Toen had hij slechts 64 slagen nodig voor zijn ronde.
De verrassende winnaar droeg de zege op aan zijn moeder, die tien jaar geleden overleed. "Ik voelde dat mijn moeder vandaag over mijn schouder mee keek. Ze kon hier niet bij zijn, maar ik mis je mama. Het voelde alsof het mijn beurt was."
McIlroy
McIlroy had zijn eerste major in negen jaar tijd kunnen winnen. In 2014 won hij het Brits Open en het US PGA Championship.
Meer uit Sport
LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
16 uur geledenBAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.
16 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.
23 uur geledenLOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
1 dag geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
1 dag geleden