Amerikaanse golfer Thomas neemt de leiding op US Open
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse golfer Justin Thomas heeft de leiding genomen op de US Open. De pas 27 jaar oude Thomas ging op de openingsdag op de Winged Foot Golf Club in New York rond in 65 slagen, 5 slagen onder het baangemiddelde.
Thomas noteerde zes birdies en slechts één bogey. Hij heeft een slag voorsprong op zijn landgenoten Patrick Reed en Matthew Wolff en de Belg Thomas Pieters.
Titelfavoriet Dustin Johnson, de winnaar in 2016, begon niet goed aan de US Open en staat al op 73 slagen. Johnson had op de vierde hole twee slagen meer nodig dan het baangemiddelde, een double bogey. Op de tweede dag moet Johnson, die gedeeld 71e staat, zijn best doen om de cut te halen. Johnson deelt de 71e plek met Tiger Woods.
Regerend kampioen Gary Woodland staat gedeeld 92e na een ronde van 74.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
19 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
22 uur geleden