Amerikaanse golfer Scheffler wint titel op Masters
AUGUSTA (ANP) - Golfer Scottie Scheffler heeft zondag bij de Masters in Augusta de titel gewonnen. Het is de tweede Masters-titel voor de Amerikaan in drie jaar tijd. De nummer 1 van de wereldranglijst won het major toernooi in de Amerikaanse staat Georgia eerder in 2022.
De 27-jarige Scheffler greep zaterdag in de voorlaatste ronde al de leiding. In de laatste ronde kwam hij tot 68 slagen (vier onder par). Hierdoor kwam zijn totaal uit op 277 (elf onder par). De Zweedse debutant Ludvig Aberg werd tweede met 281 slagen.
De Amerikaan Collin Morikawa kwam in de laatste ronde tot 74 slagen en eindigde op een gedeelde derde plaats met landgenoot Max Homa en de Engelse Tommy Fleetwood. Hun totaal kwam uit op 284.
Golflegende Tiger Woods, die zaterdag nog zorgde voor een persoonlijk negatief record van 82 slagen (tien boven par), sloot af met 77 slagen. Hij eindigde hierdoor op 304 (16 over par).
Meer uit Sport
SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
49 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
17 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
1 dag geleden