Amerikaanse golfer Scheffler nieuwe aanvoerder wereldranglijst
AUSTIN (ANP) - De Amerikaanse golfer Scottie Scheffler is de nieuwe aanvoerder van de wereldranglijst. Hij stootte de Spanjaard Jon Rahm van de eerste plaats door zondag het WK matchplay in Austin (Texas) te winnen. De 25-jarige Scheffler klom omhoog vanaf de vijfde plaats.
In het WK matchplay was Scheffler in de halve finales te sterk voor oud-nummer 1 van de wereld Dustin Johnson en versloeg hij in de finale Kevin Kisner. Het was al zijn derde toernooizege in korte tijd op de Amerikaanse proftour; hij won in februari het Phoenix Open en begin maart de Arnold Palmer Invitational.
"Ik ben heel competitief ingesteld en wil niks liever dan spelen op de Tour. Dat was al een doel voor mij", zei Scheffler na het bereiken van de mijlpaal. "Ik haal ontzettend veel plezier uit de strijd aangaan met de anderen en dat ik nu in staat ben toernooien te winnen, is geweldig. Mijn positie op de wereldranglijst heeft me eerlijk gezegd nooit zo beziggehouden."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
4 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Cataloniƫ na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
10 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
14 uur geleden