Amerikaanse golfer Scheffler nieuwe aanvoerder wereldranglijst
AUSTIN (ANP) - De Amerikaanse golfer Scottie Scheffler is de nieuwe aanvoerder van de wereldranglijst. Hij stootte de Spanjaard Jon Rahm van de eerste plaats door zondag het WK matchplay in Austin (Texas) te winnen. De 25-jarige Scheffler klom omhoog vanaf de vijfde plaats.
In het WK matchplay was Scheffler in de halve finales te sterk voor oud-nummer 1 van de wereld Dustin Johnson en versloeg hij in de finale Kevin Kisner. Het was al zijn derde toernooizege in korte tijd op de Amerikaanse proftour; hij won in februari het Phoenix Open en begin maart de Arnold Palmer Invitational.
"Ik ben heel competitief ingesteld en wil niks liever dan spelen op de Tour. Dat was al een doel voor mij", zei Scheffler na het bereiken van de mijlpaal. "Ik haal ontzettend veel plezier uit de strijd aangaan met de anderen en dat ik nu in staat ben toernooien te winnen, is geweldig. Mijn positie op de wereldranglijst heeft me eerlijk gezegd nooit zo beziggehouden."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 dag geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
1 dag geleden