Amerikaanse golfer Henley aan kop na eerste dag US Open
SAN DIEGO (ANP) - De Amerikaanse golfer Russell Henley gaat aan kop na de eerste dag van het US Open, de derde major van het jaar. Henley had 67 slagen (-4) nodig voor de eerste ronde over de banen van Torrey Pines in San Diego. Niet alle golfers konden de openingsronde afmaken vanwege de invallende duisternis.
De Zuid-Afrikaan Louis Oosthuizen staat na zestien holes ook op vier onder par. Oosthuizen moet vrijdag eerst nog de laatste twee holes spelen voordat hij kan beginnen aan zijn tweede ronde. De Italiaan Francesco Molinari en Rafa Cabrera Bello delen in de tussenstand de derde plaats met 68 slagen.
"Ik speel al een jaar lang heel constant", zei de 32-jarige Henley, die in zijn carrière drie toernooien heeft gewonnen op de PGA Tour, maar op de majors nog nooit de top 10 haalde. "Ik wil het vooral op de majors beter doen." Met zes birdies tegenover twee bogeys begon de Amerikaan in ieder geval sterk aan het US Open.
Zijn landgenoot Bryson DeChambeau, de winnaar van vorig jaar, begon met een tegenvallende ronde van 73 slagen. Phil Mickelson had zelfs 75 slagen nodig. De 51-jarige Amerikaan won vorige maand het PGA Championship en werd daarmee de oudste majorwinnaar ooit.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
41 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden