Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De twee gezanten zouden met vertegenwoordigers van een Iraanse delegatie praten en hopelijk helpt dat op de weg naar een overeenkomst, volgens de woordvoerster van het Witte Huis. JD Vance zou klaarstaan om indien nodig ook naar Islamabad te gaan. Pakistaanse bronnen zeggen dat er een Iraanse delegatie is aangekomen in Islamabad.

Ook de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad. Iraanse media blijven erbij dat de minister maar even in Pakistan is en zelf geen gesprekken met Amerikanen op zijn agenda heeft staan. Media in Iran suggereren dat Amerikaanse media en regeringsfunctionarissen al tien dagen leugens verspreiden over op handen zijnde onderhandelingen die in werkelijkheid niet zijn overeengekomen en niet zijn gerealiseerd.

Iraanse standpunt

Pakistan bemiddelt in de oorlog die Israël en de VS 28 februari zijn begonnen met aanvallen op Iran. Eerder deze maand was er in Pakistan lang overleg tussen Iran en de VS over de mogelijke beëindiging van de strijd. Dat leverde toen niets concreets op. Vicepresident JD Vance was daarbij, maar hij gaat nu dus niet mee.

Volgens Iraanse berichten gaat Araghchi maar kort naar Islamabad en reist hij daarna naar Muscat en Moskou. Er wordt niet gemeld dat hij met Amerikanen gaat onderhandelen, maar alleen dat hij het Iraanse standpunt overbrengt aan de Pakistaanse bemiddelaars.

Meer uit Buitenland

Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

5 uur geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

5 uur geleden
Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

7 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

7 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

8 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

9 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

10 uur geleden