Amerikaanse gezant Witkoff naar Israël over toestand in Gaza
WASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.
Het is volgens Israëlische media het eerste bezoek van Witkoff aan Israël in een half jaar. Hij is als bemiddelaar van de Verenigde Staten nauw betrokken bij de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in de Gazastrook, maar die lijken momenteel vast te zitten. Witkoff was vorige week nog in Doha voor de indirecte gesprekken tussen Israël en Hamas, maar donderdag trokken de Amerikanen zich terug. Witkoff zei dat Hamas niet bereid was om een deal te sluiten. Die Palestijnse beweging reageerde verbaasd op de uitspraak.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei een dag later dat hij samen met de Amerikanen wilde kijken naar "alternatieve opties om de gijzelaars thuis te krijgen".
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP) - Syrië en Israël hebben zondag in Jordanië gesprekken gevoerd om de spanningen te verminderen na recente Israëlische aanvallen op Syrisch grondgebied. Het Syrische staatspersbureau SANA meldt op basis van een bron bij het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de besprekingen "op hoog niveau" en onder bemiddeling van de Verenigde Staten plaatsvonden.
56 minuten geledenTUNIS (ANP) - De lichamen van twaalf opvarenden van een migrantenboot die zonk voor de kust van Tunesië zijn geborgen. Naar twee andere passagiers wordt nog gezocht. Eén persoon kon worden gered.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft gedreigd de aanvallen op de Gazastrook te intensiveren als vanuit dat Palestijns gebied nog meer drones, ballonnen en vliegers opstijgen. Vrijdag en zaterdag werden in Israël vier vliegers gevonden die vermoedelijk uit Gaza afkomstig waren. Het Israëlische leger beschouwt die voorwerpen als een bedreiging omdat die eerder gebruikt zouden zijn bij aanvallen.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag opnieuw gezegd dat Oekraïne niet achter de aanval op de Nord Stream-pijpleidingen in 2022 zat. Vorige maand zei de Duitse openbaar aanklager dat de Oekraïense staat opdracht gaf tot sabotage van de pijpleidingen voor de toevoer van Russisch gas naar Europa.
6 uur geledenRENO (ANP) - In de Amerikaanse staat Nevada zijn alle patiënten van het Northwest Specialty Hospital geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. Het vuur woedt aan de rand van de stad Reno en het ziekenhuis is uit voorzorg ontruimd, meldt de lokale nieuwszender KTVN.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.
11 uur geledenTHUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.
12 uur geleden