Amerikaanse FDA bezorgd om tempo terugroepactie Philips
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder op de medische markt FDA zegt zich zorgen te maken over het tempo van de terugroepactie voor slaapapneu-apparaten van Philips. Het medisch technologiebedrijf rapporteert namelijk een getal dat niet alleen de vervangen apparaten bevat, maar ook vervangingskits die door Philips naar Amerikaanse reparatiecentra zijn gestuurd.
De firma stelt op de eigen website dat er in de Verenigde Staten een kleine 2,5 miljoen vervangende apparaten en reparatiekits zijn geleverd. Maar patiënten kunnen niet weten hoeveel apparaten er daadwerkelijk al vervangen zijn, schrijft de FDA. De overrapportage kan van invloed zijn op de tijd die patiënten moeten wachten tot zij een nieuw of gerepareerd apneu-apparaat ontvangen.
Philips zegt de zorgen van de FDA te willen wegnemen en te kijken hoe het bedrijf dit het beste kan doen. Sinds het begin van de terugroepactie heeft het bedrijf steeds dezelfde rapportagemethode gevolgd. Volgens het concern zijn in de VS 2,2 miljoen apneu-apparaten daadwerkelijk vervangen.
Afbrokkelend isolatieschuim
De terugroepactie hangt samen met mogelijke gezondheidsproblemen die kunnen ontstaan door afbrokkelend isolatieschuim. Ook zou het schuim bij contact met bepaalde schoonmaakmiddelen mogelijk schadelijke gassen afgeven.
Overigens is niet alleen de FDA ongeduldig over de duur van de terugroepactie. In Italië bepaalde een rechter dat Philips voor het einde van deze maand de terugroepactie moet hebben afgerond, wat volgens Philips een "onmogelijke opdracht" is. Het bedrijf overweegt nog een beroep in die zaak.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
7 uur geleden