Amerikaanse experts positief over boostershot Janssen-vaccin
WASHINGTON (ANP) - Onafhankelijke deskundigen die de Amerikaanse medicijntoezichthouder FDA adviseren, zijn unaniem positief over een boostershot met het coronavaccin van het Nederlandse Janssen. Mensen ouder dan 18 jaar zouden in aanmerking moeten komen voor zo'n extra prik, minstens twee maanden na de eerste inenting, melden Amerikaanse media.
De FDA besluit binnenkort of de aanbeveling wordt overgenomen. Als dat het geval is, wordt daarna bepaald welke groepen in aanmerking komen voor zo'n extra prik.
In de VS zijn circa 187 miljoen mensen volledig gevaccineerd tegen het coronavirus. Van hen hebben er ongeveer 15 miljoen het Janssen-vaccin gekregen. Daar krijgen mensen momenteel een enkele prik van, terwijl bij de twee andere vaccins die in de VS zijn goedgekeurd, die van Moderna en Pfizer/BioNTech, twee doses worden toegediend voor volledige bescherming.
Ziekenhuisopnames
Deze twee vaccins geven volgens Amerikaans onderzoek betere bescherming dan dat van Janssen, hoewel ze allemaal ziekenhuisopnames voorkomen. Volgens Janssen, onderdeel van het Amerikaanse concern Johnson & Johnson, verhoogt een tweede prik de effectiviteit aanzienlijk.
In de VS worden al boostershots van Pfizer/BioNTech gegeven aan 65-plussers en andere risicogroepen. De expertgroep had de FDA donderdag positief geadviseerd over een boosterprik met het Moderna-vaccin voor deze groepen.
In Nederland kunnen de alleroudsten over enige tijd een boosterprik krijgen, maar de Gezondheidsraad moet nog adviseren welke leeftijdsgroepen precies in aanmerking komen, en of mensen bijvoorbeeld ook een extra prik kunnen krijgen als ze aanvankelijk gevaccineerd waren met Janssen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.
48 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De reddingsactie na een veerbootongeluk in Indonesië wordt bemoeilijkt door slecht weer. Hoge golven maken dat reddingswerkers moeilijk bij het gekapseisde schip kunnen komen. Zondagochtend zonk het passagiersschip. Het officiële dodental ligt op zes, 129 mensen worden nog vermist.
52 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt langzaamaan resultaten te zien van de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo. Maar de VN-organisatie benadrukt dat het nog te vroeg is om te zeggen dat de uitbraak over zijn hoogtepunt heen is.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Er zijn vijf "grotere" olievlekken in de Straat van Hormuz zichtbaar op satellietbeelden. Dat meldt de Duitse tak van Greenpeace in een rapport. De drijvende olie heeft inmiddels de Iraanse kust bij het eiland van Qeshm bereikt, waar ook beschermde natuurgebieden zijn.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie kondigt woensdag hoogstwaarschijnlijk een migratienoodwet aan, als antwoord op de onverwachte stroom asielzoekers naar de Spaanse exclave Ceuta. Als die noodwet wordt geactiveerd, kan de behandeling van asielvragen tijdelijk worden opgeschort, meldden diverse Brusselse bronnen. Ook een snellere terugkeer van migranten zou in die noodwet mogelijk worden gemaakt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland blijft ondanks een maandag door de Amerikaanse president Donald Trump gemeld akkoord doorgaan met het aanvallen van doelen in de energiesector, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat Oekraïne op die aanvallen reageert.
2 uur geleden