Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse experts positief over boostershot Janssen-vaccin

Amerikaanse experts positief over boostershot Janssen-vaccin

WASHINGTON (ANP) - Onafhankelijke deskundigen die de Amerikaanse medicijntoezichthouder FDA adviseren, zijn unaniem positief over een boostershot met het coronavaccin van het Nederlandse Janssen. Mensen ouder dan 18 jaar zouden in aanmerking moeten komen voor zo'n extra prik, minstens twee maanden na de eerste inenting, melden Amerikaanse media.

De FDA besluit binnenkort of de aanbeveling wordt overgenomen. Als dat het geval is, wordt daarna bepaald welke groepen in aanmerking komen voor zo'n extra prik.

In de VS zijn circa 187 miljoen mensen volledig gevaccineerd tegen het coronavirus. Van hen hebben er ongeveer 15 miljoen het Janssen-vaccin gekregen. Daar krijgen mensen momenteel een enkele prik van, terwijl bij de twee andere vaccins die in de VS zijn goedgekeurd, die van Moderna en Pfizer/BioNTech, twee doses worden toegediend voor volledige bescherming.

Ziekenhuisopnames

Deze twee vaccins geven volgens Amerikaans onderzoek betere bescherming dan dat van Janssen, hoewel ze allemaal ziekenhuisopnames voorkomen. Volgens Janssen, onderdeel van het Amerikaanse concern Johnson & Johnson, verhoogt een tweede prik de effectiviteit aanzienlijk.

In de VS worden al boostershots van Pfizer/BioNTech gegeven aan 65-plussers en andere risicogroepen. De expertgroep had de FDA donderdag positief geadviseerd over een boosterprik met het Moderna-vaccin voor deze groepen.

In Nederland kunnen de alleroudsten over enige tijd een boosterprik krijgen, maar de Gezondheidsraad moet nog adviseren welke leeftijdsgroepen precies in aanmerking komen, en of mensen bijvoorbeeld ook een extra prik kunnen krijgen als ze aanvankelijk gevaccineerd waren met Janssen.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen herdenkt 7 oktober: terreur rechtvaardigt niets

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie stelt "dat de onbeschrijfelijke wreedheid en terreur" van 7 oktober 2023 "nooit meer mogen voorkomen". Ze doelt op de terroristische aanslagen van Hamas in Israël. Ze tekent daarbij meteen aan dat de EU ervan overtuigd is dat "niets terreur rechtvaardigt", schrijft ze op X.

9 minuten geleden
Telegraph: Britse diensten doen onderzoek naar Duits spionagelek

LONDEN (ANP) - De Britse inlichtingendiensten hebben een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de aanhouding van een voormalige Duitse inlichtingenchef, meldt de krant The Telegraph. Het voormalige hoofd van de Duitse buitenlandse inlichtingendienst BND August Hanning zit vast voor het kopen van geheimen nadat hij voor zichzelf was begonnen. Mogelijk waren daar ook buitenlandse geheimen bij.

12 minuten geleden
Grootschalige Russische aanval op Oekraïne, meerdere doden

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn sinds dinsdagavond zeker elf mensen omgekomen, melden de autoriteiten in dat land. Daarbij werden tientallen kruis- en ballistische raketten ingezet, aldus de Oekraïense luchtmacht woensdagochtend op Telegram. Onder meer in hoofdstad Kyiv, de noordelijk gelegen stad Pryloeky en de regio Poltava vielen doden. Ook de nabijgelegen regio's Charkiv en Dnipropetrovsk waren doelwit. Tientallen mensen raakten gewond.

50 minuten geleden
Gebruik flitsgranaten bij Franse scholierenprotesten opgeschort

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk schort het gebruik van flitsgranaten bij de massale scholierenprotesten op. De stap volgt nadat een 15-jarige scholier door een flitsgranaat van de politie een hand had verloren.

1 uur geleden
Drie jaar na 7 oktober: moment van stilte en doden in Gaza

KFAR AZA/GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische kibboets van Kfar Aza waar 64 inwoners zijn omgekomen en 18 werden ontvoerd bij een aanval van Hamas drie jaar geleden, heeft een herdenking plaatsgevonden. Zo'n 1221 mensen in Israël kwamen om toen Hamasstrijders een grootschalige aanval in het zuiden van Israël pleegden. Ze ontvoerden 251 gijzelaars naar Gaza, waarvan 44 al waren gedood tijdens de aanval.

2 uur geleden
Arrestatie in VS in verband met schietpartijen Tumbler Ridge

OLYMPIA (ANP/DPA/AFP) - In de Verenigde Staten is een man gearresteerd die wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan de reeks dodelijke schietpartijen in de West-Canadese plaats Tumbler Ridge in februari. Dat heeft het Openbaar Ministerie van de staat Washington bekendgemaakt.

8 uur geleden
Christa Pike bij bewustzijn en aanspreekbaar na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - De ter dood veroordeelde Christa Pike is bij bewustzijn en aanspreekbaar nadat haar executie vorige week was mislukt. Dat laten haar advocaten weten aan ABC News. Pike zou op 30 september met injecties worden geëxecuteerd in de Amerikaanse staat Tennessee, maar dat ging mis. Sindsdien was ze buiten bewustzijn en lag ze aan een beademingsmachine.

11 uur geleden